Informační, poradenské a sociální centrum UK  absolventi@cuni.cz

Září 2018

Vážené absolventky, vážení absolventi,

 

po prázdninové pauze vás vítáme u nového čísla newsletteru Klubu Alumni. O prázdninách jsme nezaháleli a připravili jsme pro vás cyklus přednášek a kariérních seminářů. Jejich harmonogram najdete uvnitř newsletteru. Zařadili jsme také pozvánky na události spojené s výročím založení Československé republiky. Upřímně doufáme, že si z akcí, které jsme pro vás přichystali, každý vybere tu svou.

Zájmově-vzdělávací přednášky

4. 10. 2018Univerzita a Republika 1918–1948
Přednášející: PhDr. Marek Ďurčanský, Ph.D.

15. 11. 2018Lékaři bez hranic
Přednášející: MUDr. Tomáš Šebek

6. 11. 2018Zdravé Vánoce
Přednášející: MUDr. Kateřina Cajthamlová

Kariérní semináře

Pokud budete v brzké době hledat profesní uplatnění nebo chcete zdokonalit své softskill, věnujte pozornost nabídce kariérních seminářů, které jsme pro vás na zimní semestr připravili. Jednotlivé semináře budeme avizovat průběžně také na webu Informačního, poradenského a sociálního centra.

V zimním semestru se můžete těšit na následující témata:

§ Motivace

§ Komunikační dovednosti

§ Kritické myšlení

§ Kreativní myšlení

§ Selfmanagement

Festival První republika

Zveme vás na oslavu 100. výročí založení republiky. Čeká na vás divadelní či hudební představení, přehlídka starých automobilů i dobových kostýmů. Součástí programu je také vědomostní soutěž se slosováním o ceny.

Kdy: 15. září 2018

Kde: Vyšehrad, Praha

VSTUP NA AKCI ZDARMA

Více informací

Dětský den

Učení hrou – to chceme dětem představit prostřednictvím tematicky zaměřeného dětského dne, v rámci něhož se budou moci seznámit s dobovou módou a stylem života v období první republiky. Nebudou chybět ani další důležité mezníky české moderní historie. Celou akci doprovodí hudba, loutkové divadlo a výtvarná dílna.

Kdy: 28. září 2018
Kde: Karolinum

Více informací

Příprava na podzim

Nepodceňujte příchod studeného počasí a již nyní si pořiďte z naší nové kolekce hrnek na čaj nebo slušivou čepici s bambulí. Zboží je k dostání v kamenném obchodě UK POINT na adrese Celetná 14, Praha 1.

Kdo si počká, ten se dočká

Chystáte-li se vyzvednout svůj průkaz absolventa v průběhu září, dovolte nám varovat vás před očekávanými frontami v našich výdejních centrech. Tato situace je způsobena zápisy studentů prvních ročníků.
Pokud se přeci jenom rozhodnete pro průkaz vydat, připravili jsme pro vás v prostoru výdejního centra v Opletalově Wi-Fi síť, vodu z barelu, stoličky a využít můžete i venkovní dvorek s lavicemi.

Kurz cvičení SM systém

Také v nadcházejícím semestru se mohou členové Klubu Alumni UK zúčastnit úspěšného kurzu cvičení proti bolesti zad metodou SM systém, který pravidelně pořádá IPSC.

Bližší informace

Ze světa benefitů

Prázdniny jsou za námi a do nového akademického roku vstupujeme s rozšířenou nabídkou benefitů a nových partnerů našeho programu. Seznamte se s nimi.

Glossa, škola jazyků

Začněte nový akademický rok také rozvojem svých jazykových dovedností. V jazykové škole Glossa můžete získat slevu 500 Kč na první semestr školního roku 2018/2019. V případě pokračování i v dalším semestru získáte slevu 30 % ze základní ceny kurzu.

Raiffeisenbank eKonto Komplet

Pokud často hledáte bankomat své banky, abyste nemuseli platit zbytečné poplatky za výběr z cizího bankomatu, s eKontem Komplet již nemusíte. Při splnění podmínek alespoň tří debetních transakcí
a zaslání alespoň 5000 Kč na účet každý měsíc můžete využít účet
s výhodami zcela zdarma.

Muzeum Lega

Jste fanouškem nejznámější stavebnice světa? Pak se vydejte do říše kostek v Muzeu Lega se slevou vstupného ve výši 30 %.

Divadelní sezóna opět zahájena

Po předložení průkazu zaměstnance UK nebo člena Klubu Alumni na pokladnách divadel ABC a Rokoko získáte 50% slevu na nákup vstupenek do 1. a 2. cenové zóny (sleva platí na představení z repertoáru MDP, nelze využít na tituly Shirley Valentine, Pan Kaplan má třídu rád, Vím, že víš, že vím… a Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, na hostující představení a pronájmy).

Zářijová představení:

I♥MAMMA (17. 9. od 19 hodin v Divadle ABC)

Konkurz (19. 9. od 19 hodin v Divadle Rokoko)

Evžen Oněgin (26. 9. od 19 hodin v Divadle ABC)

Celý program najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

Bližší informace k výše uvedeným slevám a kompletní nabídku benefitů pro zaměstnance UK a členy Klubu Alumni UK naleznete na adrese bit.ly/UKbenefity.

V případě jakýchkoliv dotazů, nejasností či třeba námětů a doporučení k dané oblasti se můžete obrátit na Ing. Kamilu Špikovou, kamila.spikova@ruk.cuni.cz  tel. 739 324 963.

Foto: UK a Thinkstock.com

Přihlaste se k odběru | Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

Kontakt:

absolventi@cuni.cz

tel. 224 491 774

  Facebook