UK Point  absolventi@cuni.cz

duben 2020

cid:image001.png@01D4BC9B.0D0178A0

 

Milé absolventky, milí absolventi,

posíláme vám mnoho sil a pozitivní energie v této nelehké době. Všechny akce Klubu Alumni UK byly zrušeny nebo odloženy, a proto nám dovolte pojmout tento newsletter trochu jinak. Pozvánky na akce zde nenajdete, zato s vámi chceme sdílet zajímavé odkazy na přednášky, články a rozhovory, které vám mohou zpříjemnit pobyt doma. Zařadili jsme také odkazy na domácí cvičení, které prospívá jak tělu, tak mysli. Nebudou chybět ani informace o tom, jak se Univerzita Karlova zapojuje do boje s novým koronavirem.

Klub Alumni UK je tu stále s vámi a přeje vám pevné zdraví a klidné dny.
                                                                            

Obsah obrázku snímek obrazovky

Popis byl vytvořen automaticky

Přednášky a rozhovory

Nadčasová témata přináší významné osobnosti dnešní doby v přednáškovém cyklu Neurazitelny.cz. Některé z těchto přednášek jste možná navštívili v rámci Večerů na FF UK a nyní můžete jejich záznamy zhlédnout z pohodlí domova. Chytrá zábava na večer zaručena!

Online magazín UK

Možná znáte tištěný časopis Forum, který vydává Univerzita Karlova. Zajímavé články a rozhovory vám nabízí také jeho internetové dvojče, online magazín I-forum. Kromě aktuálních informací o dění na univerzitě v něm najdete také rozhovory s vědci, absolventy a současnými studenty.

Obsah obrázku hrníček, stůl, káva, vsedě

Popis byl vytvořen automaticky

Knihovna Akademie věd online

Potřebujete dokončit diplomovou nebo disertační práci? Knihovna Akademie věd ČR se pro vás otevírá online. Registrovat se nyní můžete za symbolický poplatek 1 Kč.

UK pomáhá, zapojte se také

Prosíme, pokud máte čas a kapacitu v této náročné době pomoci druhým, zapojte se s UK do boje proti koronaviru. Formulář pro evidenci vaší nabídky dobrovolnické pomoci naleznete zde. Přihlášení probíhá přes CAS, je tedy nutné znát své číslo osoby a heslo. Dobrovolnickou pomoc koordinuje Centrum Carolina, se svými dotazy se můžete obracet na e‑mail centrumcarolina@cuni.cz.

Daruj roušku

Na rektorátu Univerzity Karlovy vzniklo sběrné místo roušek (vrátnice Karolina, Ovocný trh 560/3, Praha 1) v rámci projektu #darujrousku, který iniciovalo Divadlo dvě na třetí a Fakulta humanitních studií. Darované roušky budou rozdány např. řidičům, strojvůdcům a dalším lidem, kteří doposud z kapacitních důvodů nemají dostatek roušek pro výkon svého povolání. Děkujeme, pokud se rozhodnete pomoci!

Nefunkční heslo do CAS

K přístupu do některých aplikací UK je nutné se přihlásit přes CAS – centrální autorizační službu UK. Přihlašovací jméno tvoří vaše číslo osoby, které naleznete pod fotografií na průkazu. Heslo do CAS vám bylo vygenerováno při výdeji průkazu a bylo nutné si ho do 5 dnů změnit. Heslo je jednou za čas nutné aktualizovat, když vám přijde výzva e-mailem. Pokud z nějakého důvodu své heslo neznáte nebo není aktivní, můžete si ho nyní obnovit zde.

Obsah obrázku osoba, interiér, držení, muž

Popis byl vytvořen automaticky

Podpora pro seniory

Organizace Život 90 provozuje bezplatnou krizovou linku, kam se mohou senioři obracet, pokud potřebují radu, praktickou pomoc, informace o současné situaci nebo jim chybí společenský kontakt. Telefonní číslo linky je 800 160 166 a je v provozu 24 hodin denně. Prosíme, šiřte informaci o této lince i ve svém okolí.

Obsah obrázku interiér, pes, ležící, postel

Popis byl vytvořen automaticky

S pohybem v pohodě

Je přirozené, že na nás v těchto dnech daleko více působí stres, který v nás může probouzet skryté obavy a úzkosti. Cvičení je vhodnou formou, jak tyto pocity překonat a cítit se dobře fyzicky i psychicky. Proto sdílíme několik odkazů na různá cvičení, která můžete v klidu provozovat z domova i v době karantény.

·   Pohybové ladění na každý den, lze využít gumičky na cvičení SM systému

·   Cvičení inspirované jógou, posílení a spalování

·   Ranní jóga

·   Cvičení SM systém (proti bolestem zad)

·   Jóga pro seniory


Seznam benefitů, které můžete čerpat díky průkazu absolventa, si můžete prohlédnout 
na webu.

Foto: UK, Shutterstock.com a Pixabay.com

Nechcete-li dostávat tyto e-maily, odpovězte na tuto zprávu a do předmětu napište ODHLÁSIT.

Kontakt:

absolventi@cuni.cz

tel. 774 90 14 10

  Facebook