Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz

 

říjen 2020

""

 

""

 

Vážené absolventky, vážení absolventi,

vítáme vás u prvního podzimního vydání absolventského newsletteru. Máme za sebou úvodní akci nového akademického roku: v sobotu 26. 9. jsme s Klubem Alumni UK zavítali do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty na pražském Albertově. I na následující období jsme pro vás měli připraveny další komentované prohlídky zajímavých míst, ale s ohledem na situaci se snažíme program Klubu co nejvíce přizpůsobovat aktuálním nařízením. Proto nám dovolte vám v říjnu opět nabídnout několik online setkání na různá témata. Věříme, že v listopadu se budeme moci vrátit k setkávání naživo.

Přejeme vám zdraví a pohodu
Váš Klub Alumni UK

 

""

Diskuse s absolventy Fakulty sociálních věd

Připojte se 15. října v 18.00 h k online diskusi s absolventy Fakulty sociálních věd na téma „Práce v marketingu a PR“. Dozvíte se, jaká byla kariérní cesta úspěšných absolventů, a můžete se zeptat na cokoliv, co vás o této oblasti pracovního trhu zajímá.

""

Webinář: Jak přestat odkládat a žít naplno

21. října od 17.00 vás zveme na online přednášku Petra Ludwiga, autora bestselleru Konec prokrastinace, o tom, jak zatočit s chronickým odkládáním povinností. Pokud vás zajímá, jak se dá bojovat s prokrastinací, rezervujte si místo na tomto webináři.

""

Na houby s Michalem Mikšíkem

29. října v 18.00 máte možnost dozvědět se něco zajímavého z říše hub. Zveme vás na přednášku předního českého mykologa Michala Mikšíka, autora několik publikací o houbách a člena České mykologické společnosti. K vidění budou také jedinečné fotografie hub ze soukromé sbírky.

""

Říjnová sleva na knihy

Celý říjen můžete v e-shopu univerzitního knihkupectví využít 20% slevu na publikace Nakladatelství Karolinum. Pořiďte vánoční dárky už nyní a užijte si klidný prosinec.

""

Přenos poznatků a technologií do praxe: aplikace OrgPad

Pracujete často s myšlenkovými mapami, prezentacemi a spoustou dokumentů? Vyzkoušejte aplikaci OrgPad, kterou vyvinuli studenti Matematicko-fyzikální fakulty. Aplikace usnadňuje organizaci myšlenek a dokumentů, umožňuje vytvářet prezentace a má mnoho dalších funkcí. Podle autorů aplikace se jedná o mnohem propracovanější nástroj, než nabízí současné aplikace na tvorbu myšlenkových map. Vyzkoušejte si aplikaci zdarma.

""

Díla nedostupná na trhu

Využijte nově přístup do Národní digitální knihovny děl nedostupných na trhu – najdete zde tisíce zdigitalizovaných knih a periodik vydaných na území ČR do roku 1989.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

 

Facebook UK Point