Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz

 

listopad 2020

""

 

""

 

Milé absolventky, milí absolventi,

mnoho z nás nyní tráví doma více času, než bychom si přáli. Doufáme, že vám náš newsletter Klubu Alumni UK s nabídkou online akcí přinese zpestření těchto dní. Při výběru témat, která pro vás chystáme, klademe důraz na to, aby byla zajímavá a přínosná pro váš osobní či profesní život. V tomto čísle absolventského newsletteru nám dovolte vás pozvat na webinář Školy paměti. Nikdy není dost brzy na to začít trénovat paměť. Původně jsme měli na listopad naplánovanou komentovanou prohlídku Památníku Karla Čapka ve Strži. Tu jsme bohužel museli zrušit, ale uskutečníme ji hned, jakmile to bude možné. Opět přidáváme také možnost využít služby koučky a kariérní poradkyně Ivany Štěrbové.

Přejeme vám především pevné zdraví a pokud možno také pohodu.

Váš Klub Alumni UK

 

""

Jak na práci v EU

11. 11. V rámci Kariérního měsíce pro studenty UK pořádáme přednášku na téma pracovních příležitostí v institucích Evropské unie. Webinář se uskuteční 11. listopadu v 18:00 prostřednictvím aplikace MS Teams a je otevřen také pro členy Klubu Alumni UK. Registrovaným účastníkům bude před akcí zaslán e-mail s odkazem na připojení.

""

Webinář: Škola paměti

12. 11. Co jsem to jenom chtěla? Aha! Už vím! Zajímá vás, jak je možné posilovat a trénovat paměť? Ve čtvrtek 12. listopadu vás zveme na webinář  se známým trenérem paměti Jakubem Pokem, zakladatelem Školy paměti. Na semináři se naučíte základní techniky procvičování paměti a lepšího zapamatování.

""

Koučink a kariérní poradenství

V listopadu opakujeme naši nabídku z května – vyzkoušejte si zdarma koučink nebo konzultaci s kariérní poradkyní. Obě služby nabízí naše koučka a kariérní poradkyně Ivana Štěrbová, kontaktujte ji na e-mailu ivana.sterbova@prostorprodialog.cz a domluvte se, jaké jsou vaše potřeby. Jako členové Klubu Alumni máte zdarma koučovací konzultace v rozsahu 1 x 1,5 h a kariérní konzultace v rozsahu 2 x 50 minut.

""

Důležité kontakty

Přidáváme také odkaz na seznam celostátních i regionálních linek pomoci v souvislosti s aktuální situací. Přehled připravilo Ministerstvo vnitra a najdete zde krizové linky pro případ psychické nepohody, ale také kontakty na organizace, které zajišťují praktickou pomoc pro seniory.

""

Dočasné omezení pronájmu učebny v Celetné 13

S ohledem na vládní a univerzitní nařízení do odvolání rušíme možnost pronájmu učebny v sídle
UK Pointu v Celetné 13. Děkujeme za pochopení.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

 

Facebook UK Point