Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz

březen 2021

 

""

 

""

 

Milé absolventky, milí absolventi,

v březnovém měsíčníku vám přinášíme hned několik pozvánek na online přednášky a besedy. Všechny akce nadále zůstávají v distanční podobě, ale to my už umíme, takže nám nic nebrání nabídnout vám zajímavý program i za těchto okolností. Jenom připomínáme, že na všechny akce je nutná registrace, na jejímž základě poté přihlášeným účastníkům zasíláme odkaz na připojení.

Děkujeme těm, kteří s námi chtějí sdílet své cestovatelské zážitky, což nám umožnilo v březnu zahájit avizovaný cyklus cestovatelských večerů. Kam zavítáme během naší první virtuální výpravy, se dočtete níže. Poděkování patří také všem, kteří se rozhodnou zapojit do některé z dobročinných sbírek, které UK Point ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi pořádá na podporu potřebných spoluobčanů.

Máte-li nějaké dotazy nebo podněty, budeme rádi, když nám je napíšete.

Přejeme vám hodně zdraví.

Váš Klub Alumni UK

 

""

Beseda s absolventy: Práce v sociálních službách

18. 3. Zveme vás na pokračování cyklu kariérních besed s absolventy UK. Tentokrát jsme pozvali osobnosti, které našly své profesní uplatnění v sociální sféře. Připojte se k nám a diskutujte s absolventy oborů sociální práce na UK o jejich pracovních zkušenostech.

""

Povídání o rotundě sv. Václava

23. 3. Zveme vás na online setkání s Jarmilou Čihákovou, hlavní archeoložkou projektu malostranské rotundy sv. Václava a spoluautorkou výpravné publikace Malostranská rotunda. Beseda začne v 17. hod. na platformě Google Zoom. Po registraci vám bude zaslán odkaz na připojení.

""

1. Cestovatelský večer: Zimbabwe

30. 3. Zahajujeme cyklus cestovatelských večerů pro členy Klubu Alumni UK. Pojďte s námi virtuálně poznávat blízké i daleké kraje. První online cestovatelský večer se uskuteční přes aplikaci MS Teams a zavede nás do afrického Zimbabwe.

""

Den celoživotního vzdělávání

10. 4. Tradiční akce spojená s prezentací kurzů celoživotního vzdělávání na UK se letos přesouvá do online prostoru. Nabídneme vám besedu s úspěšnými absolventy UK, přednášku zajímavého hosta, virtuální komentovanou prohlídku Karolina a nakonec budete moci poměřit své síly ve vědomostním kvízu.

""

Zapojte se do sbírky školních pomůcek

Univerzita Karlova ve spolupráci s neziskovou organizací Ponton pořádá sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně nebo ekonomicky znevýhodněného prostředí. Přidejte se a pojďte s námi pomáhat! Třeba máte doma nevyužité věci, které jiným mohou posloužit.

""

Pozor na expiraci vašeho hesla

Členství v Klubu Alumni UK vás mimo jiné opravňuje k získání průkazu absolventa. Při vystavení průkazu vám budou přiděleny přihlašovací údaje do Centrální autorizační služby UK (CAS). Heslo, které vám bude vygenerováno, je nutné do 5 dnů změnit na vaše vlastní. Toto heslo je poté potřeba každý rok aktualizovat, jinak vyprší jeho platnost. Věnujte proto, prosím, pozornost informačnímu e-mailu o blížící se expiraci hesla.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

Facebook UK Point