Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz

duben 2021

 

""

 

""

 

Milé absolventky, milí absolventi,

duben je měsíc, který jsme věnovali především vzdělávání a kultuře, a proto bez velkého řečnění přistoupíme rovnou k pozvánkám na konkrétní akce. Tou, která patří mezi tradiční, je Den celoživotního vzdělávání, který letos poprvé přenášíme do online prostoru. Chybět nebude prezentace celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově ani doprovodný program v podobě přednášek a besedy. Dále nabízíme hned dvě divadelní představení z různých scén. A na konci měsíce si na své přijdou také milovníci hudby – přichystali jsme Jarní hudební podvečer, který nabídne výběr známých děl od různých hudebních skladatelů.

Přejeme Vám veselé Velikonoce a příjemnou zábavu s Klubem Alumni!

Váš Klub Alumni UK

 

""

Vzdělávejte se a soutěžte s UK

10. 4. Den celoživotního vzdělávání nabízí bohatý program se zajímavými hosty. Zveme vás na přednášku farářky Církve československé husitské Martiny Viktorie Kopecké o významu vzdělání v kontextu současných společenských hodnot. Následovat bude beseda s absolventy UK, které spojuje život v zahraničí. Nakonec si budete moci s celou rodinou zasoutěžit v online kvízu s tématem „Historie a současnost Univerzity Karlovy“. Do kvízu je třeba se předem zaregistrovat.

""

Z domova na jeviště

15. 4. Klub Alumni UK ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově zve své členy na online inscenaci Pohřeb až zítra. Tato komedie bude promítána s anglickými titulky a diváci ji mohou zhlédnout 15. dubna kdykoliv v čase mezi 19.00 a 21.00 h. Kapacita je omezena, pro získání přístupu se registrujte.

""

Ještě více divadla?

18. 4. Ani další divadla nezahálí a zvou na svá online představení. Divadlo Kampa nabízí zdarma přenos improvizačního představení Malá Vizita s Jaroslavem Duškem. Vysílání se uskuteční 18. dubna v 19.30 h na kanálu Youtube.

""

Jarní hudební podvečer

27. 4. Máte raději hudbu než mluvené slovo či divadlo? V úterý 27. dubna od 18.00 h vás zveme na online hudební podvečer, kterým vás provede muzikolog Haig Utidjian, sbormistr a šéfdirigent Sboru a Orchestru Univerzity Karlovy. Přihlášení je možné přes registrační formulář.

""

Hledá se praktický lékař

Pro zahraniční zaměstnance Univerzity Karlovy, kteří nehovoří česky, hledáme praktického lékaře, který přijímá nové pacienty a rád by touto cestou spolupracoval se svou alma mater. Můžete-li nabídnout své služby, ozvěte se nám na e-mail absolventi@cuni.cz.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

Facebook UK Point