Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz
Charles University Alumni Club  alumni@cuni.cz

Leden 2022
January 2022

 

 

 

Milé absolventky, milí absolventi,

srdečně vás vítáme v roce 2022 a věříme, že nás čeká mnoho milých příležitostí k setkávání. V tomto vydání měsíčníku Klubu Alumni UK bychom se rádi ohlédli za akcemi, které se uskutečnily na konci roku. Nechybí ale ani novinky z benefitního programu a pozvánky na akce budoucí.

Možná jste si všimli, že jsme v druhé polovině loňského roku zprovoznili novou aplikaci pro přihlašování na akce. Tato aplikace vyžaduje přihlašovací jméno a heslo, které získáte při vyzvednutí členského průkazu. Pokud máte s tímto přihlašováním jakékoliv potíže, napište nám a my vám rádi pomůžeme.

Radostný a úspěšný rok 2022 vám přeje Klub Alumni UK

  For information in English please scroll down.

 

Ohlédnutí za Svatoštěpánským setkáním

Podívejte se, jak vypadala poslední univerzitní akce roku 2021. Po roční pauze jsme se sešli na 2. svátek vánoční v kostele sv. Apolináře na Větrově.

Setkání absolventů v Bruselu

Životní i profesní cesty našich absolventů jsou různé, proto máme vždy radost, když se můžeme setkat i s těmi z vás, kteří žijí dlouhodobě v zahraničí. Takovou příležitostí byl i prosincový Den UK v Bruselu. Podívejte se, jak toto setkání proběhlo.

Muzeum normální a srovnávací anatomie

25. 1.  vás zveme na komentovanou prohlídku do muzea Anatomického ústavu 1. lékařské fakulty UK, kde můžete zhlédnout preparáty sloužící ke studiu anatomie. Kapacita akce je omezena. Své místo na prohlídce si prosím dopředu rezervujte.

Ples Univerzity Karlovy

Z epidemických důvodů se ples Univerzity Karlovy přesouvá na 9. dubna 2022. Již prodané vstupenky zůstávají v platnosti. Nákup vstupenek je možný online.

Kariérní poradna pro čerstvé absolventy

Připomínáme, že absolventi do dvou let od promoce mohou využít bezplatné konzultace v kariérní poradně UK Pointu. Poradkyně Ivana Štěrbová je vám připravena pomoci v otázkách profesního a studijního směřování.

Kosmetika zrozená na UK

Nabízíme vám 15% slevu na nákup kosmetických produktů značky SAIN, za jejíž technologií výroby stojí vědci z Univerzity Karlovy. Informace o produktech, jejich složení a reference naleznete na webu společnosti SAIN.

 

  International Alumni:

Dear Alumni and Alumnae,

Welcome to the new year 2022. We are delighted to be back with you and hope that this year will yield many pleasant opportunities to meet!

In the January issue of our newsletter, we would like to let you know about the  events that happened at the end of last year. As usual, you will be presented with various invitations to our planned events and other valuable tips and information.

You might have noticed that a new registration application was launched last autumn. To register there, you are required to use your username and your password, which you received when you picked up your CU Alumni Club Card. Should you have any problems registering, please write to alumni@cuni.cz; we will help you gladly.

Have a prosperous and healthy new year!
CU Alumni Club Team

 

CU Alumni Day in Brussels

Alumni and alumnae of Charles University reunited at the seat of the Permanent Representation of the Czech Republic to the EU in Brussels. This meeting brought in a pleasurable opportunity to meet our alumni who live and work abroad long-term.

CU student wins M. Vlček Scholarship

A sixth-year student of the CU First Faculty of Medicine, Christian Joachim Entenmann received a special scholarship for the extraordinary commitment and talent awarded to the very best international students enrolled at universities in the Czech Republic. Congratulations!

Carolinum Guided Tour

Thursday, January 27 @ 4 pm
Would you like to know more details about the history of Charles University? Join us for a tour around the historical building of the university in the centre of Prague. And you will be able to meet other members of the CU international community!

Recording of Work-life Balance Webinar

Did you miss the webinar in December? The recording is now available. You can watch it any time you find it convenient and learn how to reach life in harmony!

Charles University Ball

Due to the worsening epidemic situation, Charles University Ball has been postponed to April 9, 2022. Tickets already sold remain valid. You can buy the tickets online.

Gallery of West Bohemia

Wintertime is the best time to enjoy activities in some dry and warm places. If you visit the Gallery of West Bohemia in Pilsen, you can get a 50%  reduction on the entrance fee to enjoy its exhibitions.

 

Foto/Photos: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT. / You can unsubscribe by replying to this email and writing UNSUBSCRIBE in the subject line.

Facebook UK Point