Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz
Charles University Alumni Club  alumni@cuni.cz

červen 2022
June 2022

 

 

 

Milé členky a milí členové Klubu Alumni UK,

nabízíme vám poslední vydání našeho newsletteru v tomto akademickém roce. Připravili jsme pro vás pozvání na výstavu, webinář i zajímavé čtení o akcích, které proběhly a také záznamy besed. Najdete zde rovněž informace o aktuální přístupnosti hlavních budov UK a mnoho dalšího. Na své si přijdou i milovníci vědy, kteří se mohou účastnit každoročního festivalu VědaFest.

Užijte si krásné léto i vše, co k němu patří. Budeme se na vás těšit opět v září!

váš Klub Alumni

  For information in English please scroll down.

Jak na stáž v CERN?

9. 6. Zajímá vás jaké to je pracovat pro prestižní zahraniční organizaci? Například pro CERN? Zveme vás na podvečerní webinář, na kterém se od absolventky MFF UK dozvíte vše potřebné o zajímavých programech a stážích.

 

Výstava Nový světový pořádek

Navštivte výstavu Památníku ticha k 80. výročí útoku na Reinharda Heydricha. Tato unikátní expozice umístěná v historické budově Karolina nabízí dokumentární pohled na pozadí dalekosáhlých plánů zastupujícího říšského protektora. Výstava trvá od 17. 5. do 12. 7. a je otevřena denně od 10.00 do 18.00. Vstup je zdarma.

 

Záznam z besedy Kariéra v EU a předsednictví ČR v Radě EU

Předsednictví ČR v Radě EU začíná již za měsíc. Jako připomínku této významné politické agendy jsme pro vás připravili záznam z dubnové besedy s hlavními aktéry, kteří se podílejí nejen na přípravě, ale budou dále zapojeni i do průběhu předsednictví.

 

Přednášky se zajímavými absolventy UK na Dni CŽV

Nestihli jste letošní Den celoživotního vzdělávání nebo vás zajímají osobnosti významných absolventů Univerzity Karlovy lékařky Kataríny Vlčkové, meteorologa Michala Žáka, ekologa Vojtěcha Koteckého či bývalého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka? Nenechte si ujít záznam besed s těmito zajímavými lidmi.

 

Nabídka pracovních příležitostí na vaší Alma Mater

Snili jste někdy o tom, že se na akademickou půdu znovu vrátíte a stanete se součástí týmu vaší Alma Mater? Nyní máte jedinečnou příležitost! V současné době je na UK dostupné velké množství volných pracovních pozic. Mimo jiné hledáme i spolupracovníka/spolupracovnici do našeho týmu Klubu Alumni.

 

Jak jednat se zahraničními kolegy se zaměřením na akademickou sféru

7. 6. Chcete se dozvědět, jak kultura podmiňuje chování v práci a co čekat od zaměstnanců a kolegů z odlišných kultur? Náš seminář vám umožní pochopit rozdíly ve vnímání řady pracovních pojmů. Pokud se chcete přihlásit na tento seminář, který organizuje SWC UK a kde je stále ještě několik volných míst, napište prosím na absolventi@cuni.cz

 

Přístupnost budov

Seznamte se s aktuálním stavem přístupnosti hlavních budov UK a jejích součástí. Na webu Centra Karolina najdete všechny potřebné informace včetně kontaktů na odpovědné pracovníky, způsob dopravy na určené místo a popis bezbariérovosti a orientačního systému.Další informace budou postupně doplňovány.

 

Muzeum Lega

Stále vás, vaše děti nebo vaše vnoučata baví Lego? Zajděte o prázdninách do Muzea Lega a využijte 30% slevu na vstupné. Sleva platí do všech poboček, stačí mít průkaz Klubu Alumni.

 

VědaFest

22. 6. Pokud jste fanoušky vědy přijďte si užít den plný vědy! Vydejte se do Dejvic, ať víte více o vědě a technice. Program, do kterého se zapojuje i řada fakult UK, je letos ještě pestřejší než dřív a navíc se akce koná na novém místě.

 

Setkání absolventů českých univerzit ve Švédsku

Absolventi českých univerzit, ale také čeští studenti, kteří se účastní studijních programů a stáží ve Švédsku, se potkali na historicky prvním setkání na českém velvyslanectví ve Stockholmu. Přečtěte si více o akci, kterou pořádalo české velvyslanectví ve Švédsku a český Dům zahraniční spolupráce.

 

 

  International Alumni:

Dear members of the CU Alumni Club,

Welcome to the last issue of the CU Alumni Club Newsletter of this academic year. We want to invite you to the Greens and Parks of Prague guided tour or the New World Order exhibition in the CU historical building Carolinum. If you cannot join us in person, read about the previous events we organised or watch recordings of some of them. There is also more information about the current accessibility of the most frequented CU buildings in case you might need it. We also include some ideas for your summer in Prague.

Have a jolly summer time and enjoy your holiday! We are looking forward to seeing you again in September!

CU Alumni Club Team

 

Greens and parks of Prague

Tuesday, June 21 @ 5 pm

Come and celebrate the official start of summer with SWC and CU Alumni Club during the guided tour around the most beautiful Prague gardens and parks. After the tour, we want to invite you to a farewell picnic on the Petřín hill.

Czech Presidency of the Council of EU, Recording of April Panel Discussion

The Czech presidency of the Council of the EU starts in June! We want to offer you a recording of the April discussion with the panellists involved in the organisation and running of the event.

The New World Order

May 17 – July 7 2022 Come and see the New World Order exhibition at the Charles University Carolinum exhibition hall. The project of the Memorial of Silence marks the 80th anniversary of the assassination of Reinhard Heydrich and presents the background of his far-reaching plans. The exhibition is open daily from 10:00 am to 6:00 pm. Free entry.

Accessibility of CU buildings

Before you start exploring Charles University, find the updated state of accessibility of the main buildings of Charles University and its parts, including dormitories, on the website of Centrum Carolina.

Estates Theatre Guided Tour Gallery

Did you miss the guided tour around the Estates Theatre in May? Have a look at the SWC Gallery of events also organised for the international members of CU Alumni Club. See what it was like! You may read about other tours and events there.

CU sport centre

Get fit over the summer and use discounts for entry and rentals at the CU Sports Centre in Hostivař. All CU employees, CU students, and members of the CU Alumni Club are entitled to reduced prices.

Dox Centre Prague

Have you been to DOX Centre for Contemporary art? Why not visit this exciting place to get some food for thought? A discount of 50 % on the regular entrance fee is offered to all CU employees and members of the CU Alumni Club.

First Meeting of International Alumni of Czech Universities in Sweden

International alumni of Czech universities and Czech students who are currently stationed in Sweden met at the Czech Embassy in Stockholm last month. The event was organised in collaboration with Czech National Agency for International Education and Research. The event was a success and will be repeated.

 

Foto/Photos: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT. / You can unsubscribe by replying to this email and writing UNSUBSCRIBE in the subject line.

Facebook UK Point