Klub Alumni Univerzity Karlovy  absolventi@cuni.cz
Charles University Alumni Club  alumni@cuni.cz

Prosinec 2022
December 2022

 

 

 

Milé členky a milí členové Klubu Alumni UK,

rok 2022 končí a uspěchané období plné změn střídá klidný advent. Všichni se těšíme na chvíle, kdy budeme s našimi nejbližšími.

Pojďme se sejít také spolu a s dalšími absolventy! Tradiční Svatoštěpánské tentokrát nahradíme Tříkralovým setkáním. Budeme rádi, když si uděláte čas 6. ledna 2023 a uvidíme se v kostele svaté Voršily na Národní třídě. Samozřejmě můžete přijít i s vašimi blízkými. Vzhledem k tomu, že je počet míst omezen, je nutné se zaregistrovat zde.

Nabízíme vám také tipy, jak nepromeškat zajímavé kulturní akce za atraktivních podmínek nebo možnost využít našich benefitních partnerů a odjet si odpočinout do zahraničí. Jestli ještě nemáte nakoupené vánoční dárky, zkuste navštívit náš univerzitní e-shop.

Zpříjemnit si adventní chvíle můžete také četbou rozhovorů s úspěšnými absolventkami naší univerzity. Chceme vás nejenom inspirovat, ale také oslovit s prosbou. Možná znáte další zajímavé absolventy nebo máte sami za sebou pozoruhodný životní a profesní příběh, o který byste se rádi podělili i s ostatními. Možností, jak se opětovně spojit se svojí alma mater je mnoho. Od mentoringu studentů, přes podporu čerstvých absolventů na začátku jejich kariéry, dobrovolnictví ve výborech a radách až po status ambasadora. Váš příběh bychom také rádi sdíleli prostřednictvím našich kanálů a oslovili tak nové členy. Pomozte nám rozšířit naše řady, napište nám na absolventi@cuni.cz a diskutujme společně o dalších cestách, po kterých bychom mohli kráčet společně.

Šťastné a klidné prožití Vánoc Vám přeje
Klub Alumni UK

  For information in English please scroll down.

Tutanchamon v Karolinu

Do konce roku ještě stihnete navštívit jedinečnou výstavu Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Výstava je zdarma a mapuje proměny jazyka starých Egypťanů a rovněž objevení Tutanchamonovy hrobky.

 

Tříkrálové setkání

Zveme vás 6. ledna od 14:30 hodin na setkání absolventů do kostela sv. Voršily s umělecko-vědním výkladem profesora Jana Royta. Spojte sváteční procházku s komentovanou prohlídkou kostela. Registrujte se, prosím, zde!

 

Z Karlovky až do amerického virtuálna

Ivana Schnur je úspěšnou absolventkou 1. lékařské fakulty UK. Před pár lety spoluzaložila a vede americkou společnost Sensely. Mezinárodní úspěch slaví s vývojem umělé inteligence usnadňující práci zdravotních sester a lékařů.

 

Absolventka, co nikdy nevypíná mobil

Vrchní státní zástupkyně a absolventka Právnické fakulty UK Lenka Bradáčová mimo jiné v roce 1998 dostala také rektorskou cenu. Přečtěte si rozhovor nejenom o kauzách, co jí nedávají spát a o složitosti dnešního práva a jeho popularizaci.

 

Buďte v obraze a v divadle!

Kulturní zpravodaj vychází s ohledem na aktuální nabídky divadel i několikrát za měsíc. Přihlaste se k odběru na e-mailu: jana.sikorova@ruk.cuni.cz. Můžete tak využít kromě stálých i mimořádně výhodné last minute slevy.

 

V Řecku jako doma

Objevujte nejkrásnější místa Řecka s cestovní kanceláří CK Greece Tours. Za sluncem do kolébky naší civilizace s novým benefitním partnerem můžete vyrazit o 10 % levněji než ostatní. Slevu lze uplatnit z ceny zájezdů pro rok 2023.

 

To chce klid a hlavu v teple!

Nemáte ještě dost dárků? Zkuste se podívat do nabídky našeho e-shopu, kde se dají najít skutečně originální vánoční dárky. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, můžete si také přijít vybrat přímo k nám do UK Point.

 

Termální relaxace u sousedů

Voda 38 stupňů, komfortní ubytování, švédské stoly, léčebné procedury a zdravotní péče – to vše je v nabídce relaxačních pobytů v Turčianských Teplicích pro nadcházející rok.

 

 

  International Alumni:

Dear CU Alumni Club Members,

2022 is coming to an end, and a busy period full of changes is replaced by the peaceful advent season. We all look forward to spending time with our friends and family.

You can make the season even brighter by reading news about successful graduates of Charles University. We not only want to inspire you, but reach out to you as well. Maybe you know other interesting graduates or even have an exciting story of your own that you would like to share with others.

Or perhaps you would like to integrate back into the life of your alma mater. There are many ways to get involved – from mentoring students, supporting recent graduates at the start of their careers, volunteering on committees and boards, as well as being an ambassador. Please write to us at alumni@cuni.cz to find out more about the paths we could walk together.

We also offer you the opportunity to take part in interesting cultural events with attractive terms and discounts or to just relax. If you are still looking for gifts, try our e-shop.

We wish you a very pleasant and peaceful holiday season.
Your CU Alumni Club

 

Tutankhamun at the Karolinum

Until the end of the year, you can still visit the unique exhibition From Hieroglyphs to Tutankhamun. Admission is free of charge, and the exhibition maps out the changes to the language of the ancient Egyptians and also the discovery of Tutankhamun’s tomb.

Molecular biologist Bártek and immunologist van Dongen receive honorary degrees

Molecular biologist Jiří Bártek and immunologist Jacques J. M. van Dongen recently received honorary degree of doctor honoris causa from Charles University in the field of medical science.

Calm, cool, and collected, but in a warm environment

Don’t have enough gifts yet? Come have a look at the truly original Christmas gift at the university’s e-shop. You can also come and see what we have to offer at CU Point

Feel at home in Greece

Discover the most beautiful places in Greece with the travel agency CK Greece Tours. With our new benefits partner, you can bask in the sun in the cradle of our civilization for 10% less than other agencies. The discount can be applied to the price of tours for 2023.

Thermal relaxation right next door

Water at 38 degrees Celsius, comfortable accommodation, buffets, medical procedures, and health care – all of this is offered in Turčianske Teplice for a relaxing stay in 2023.

One of three in Czechia is at CU

One of the 408 European Research Council junior grants (ERC Starting) this year goes to Erin Carson from the Faculty of Mathematics and Physics at Charles University. She will analyse numerical computations and search for new algorithms for computational systems.

 

Foto/Photos: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e‑mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT. / You can unsubscribe by replying to this email and writing UNSUBSCRIBE in the subject line.

Facebook UK Point