Informační, poradenské a sociální centrum UK  ipsc@ruk.cuni.cz

Říjen 2018

Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti.

 

I v měsíci říjnu jsme pro vás připravili mnoho novinek z naší kuchyně. Přijměte pozvání na praktické semináře na rozvíjení měkkých dovedností, podívejte se na nabídku zahraničních stáží či dalších akcí pod vlajkou IPSC. Potěšila nás vysoká účast studentů prvních ročníků na naší akci Orientační týden.  Prezentace si můžete stáhnout z naší webové stránky ipsc.cuni.cz. Upozorňujeme na dočasné uzavření Univerzitního obchodu z důvodu rekonstrukce.  Provoz e-shopu zůstává nezměněn. Sledujte nás na Facebooku, pište nebo volejte – budeme s vámi rádi v kontaktu.

Za tým IPSC
Lída Součková

Centrum Carolina je tu pro vás

Nově vytvořené oddělení Centrum Carolina nabízí pomocnou ruku všem, kterým studium na univerzitě komplikují nejrůznější problémy. Neváhejte využít naší poradenskou a další podporu!

Naučíme vás komunikovat

Druhý seminář z cyklu seminářů na podporu kariéry vás čeká 18. října. Na semináři Komunikační dovednosti vás seznámíme s typy jak na to, aby vaše komunikace byla efektivní.

Máte kritické myšlení?

Kritické myšlení je ve 21. století jednou z nejpotřebnějších dovedností. Využití intuice nestačí a pro lepší rozhodnutí je potřeba znát klamy, kterým podléhá lidské vnímání a myšlení. Zveme vás na interaktivní seminář 1.listopadu.

Naučte se prezentovat od nejlepších

Workshop s jedním z našich ve nejznámějších performerů Slam Poetry Bohdanem Bláhovcem. Hravými metodami se naučíte, jak se co nejlépe prezentovat na pódiu a mít přirozený projev. Vaše téma s sebou!  Akce se koná 16. 10. ve Studentském klubu Celetná.

Patří věda na jeviště?

Přijďte se přesvědčit, že ano! Diskuzní pořad, ve kterém se dozvíte, proč a jak se absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK stane populárním hercem a proč se špičkový anglický chemik objevuje velmi často v médiích. Akce se koná 17. 10. ve Studentském klubu Celetná.

Jak na motivace a sebekoučink

Na zimní semestr jsme pro vás v rámci cyklu seminářů na podporu kariéry připravili 11. října téma Motivace a sebe-koučink. Cílem je naučit posluchače umět si plánovat a řídit svůj život tak, aby snáze dosahovali svých cílů.

Multikulturní skupina ZS 2018

Od října 2018 na Hvězdě znovu nabízíme možnost setkávání zahraničních a českých studentů a možnost dozvědět se víc o sobě i o ostatních v mezinárodní perspektivě. Rádi vás uvidíme!

Sprechen Sie Deutsch? Studujte v Německu!

Upozorňujeme na aktuální výzvu k podávání žádostí o stipendium na roční studijní pobyt v Bavorsku.  Termín podávání žádostí o stipendia na akademický rok 2019/20 je 1. prosinec 2018.

Aktuality z benefitního programu 10/2018

Oslavte 100. výročí vzniku Československé republiky návštěvou některé z budov Národního muzea nebo využijte speciální akce a vydejte se s přáteli na laser game. Nabídka našich partnerů je pestrá a průběžně ji doplňujeme.

Gaudeamus Brno 2018

XXV. ročník, Výstaviště Brno 23.–26. 10. 2018 UK vyráží na evropský veletrh pomaturitního a celoživot-ního vzdělávání v nových šatech. Věříme, že nám bude nová moderní expozice slušet. Držte nám palce v soutěži o nejlepší expozici!

 

 

 

Nové e-knihy Nakladatelství Karolinum

Získejte nové elektronické knihy NK – pro studenty a zaměstnance Univerzity Karlovy jsou dostupné zdarma.

Foto: UK a Thinkstock.com

Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

  Facebook