Informační, poradenské a sociální centrum UK      info@cuni.cz

únor 2019

Milé studentky a kolegyně, milí studenti a kolegové,

 

na konci ledna jsme spolu se studenty ze všech fakult UK a s kolegy z Ústavu jazykové a odborné přípravy (část z nich vidíte na fotografii výše) hájili univerzitní barvy na veletrhu Gaudeamus. Máme velkou radost, že naše expozice se v soutěži škol umístila na třetím místě. Teď už jsme zase ponořeni v přípravě dalších aktivit pro Vás a uchazeče o studium na UK. V únorovém newsletteru Vám tak opět přinášíme tipy na zajímavá školení, akce a novinky. Kromě jiného bych Vás ráda upozornila na výjimečnou možnost využít počítačový systém MATLAB – nástroj pro vědecké a technické výpočty a simulace. Díky kolegům z Ústavu výpočetní techniky UK je nyní pro studenty a zaměstnance Karlovky zcela zdarma. Věřím, že pro Vás budou užitečné i všechny ostatní pozvánky a informace. Přeji Vám příjemný únor.

Za tým IPSC

Lída Součková

vedoucí IPSC

Informační týden plný otázek a odpovědí

20.–28. 2. Máte kolem sebe někoho, kdo se hlásí na UK? Odkažte ho na nás! Na konci února proběhne Informační týden, kdy budeme odpovídat na telefonické a e-mailové dotazy spojené s podáváním přihlášek.

 

Využijte zdarma systém MATLAB pro výpočty

Od počátku roku 2019 mají studenti a zaměstnanci UK možnost zdarma využívat na svých pracovních i soukromých počítačích systém MATLAB – rozšířený nástroj pro vědecké a technické výpočty a simulace.

 

Jak zvládnout řízení projektů z fondů EU

11. 3. – 20. 5. Pro zaměstnance UK jsme připravili druhý běh kurzu Projektové řízení. Je zaměřený na úskalí, která mohou potkat realizátory evropských projektů. Neváhejte se přihlásit, začínáme 11. března.

 

Vyberte si z nabídky kariérních seminářů

Na letní semestr jsme pro studenty a absolventy Univerzity Karlovy připravili řadu seminářů na podporu kariéry. Přijďte lépe porozumět tématům, jako je asertivní jednání, prokrastinace, stress management nebo efektivní hledání práce.

 

Benefitní program: cestujte, nakupujte a užívejte si

I v únoru nabízí náš benefitní program nové atraktivní slevy pro zaměstnance Univerzity Karlovy. Naplánujte si dovolenou, pobavte se s přáteli na laser game nebo nakupte se slevami od našich partnerů.

Uvažujete o studiu či stáži v zahraničí?

28. 2. Jestli vás láká studijní pobyt či praktická stáž v zahraničí, přijďte si poslechnout užitečné rady a doporučení na náš seminář zaměřený přímo na program Erasmus+ na Univerzitě Karlově. Poradíme a zodpovíme vaše otázky.

 

Prodloužení platnosti průkazů ISIC/ITIC/ALIVE

Zjistili jste, že už nemáte platný průkaz ISIC/ITIC/ALIVE? Ještě pořád si můžete pořídit revalidační známku a nepřijít až do konce roku 2019 o zajímavé slevy.

 

Klub Alumni: prohlídka Strahovské knihovny

28. 2. Zveme všechny členy Klubu Alumni UK na podvečerní komentovanou prohlídku nádherných prostor Strahovské knihovny. Registrujte se včas.  

Pořiďte si nové e-knihy Nakladatelství Karolinum

Naplňte své čtečky kvalitním čtením. Získejte nové elektronické knihy Nakladatelství Karolinum – pro studenty
a zaměstnance UK jsou po přihlášení zdarma.

Foto: UK, Vladimír Šigut, pixabay.com

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit. |
Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e
-mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

  Facebook