UK Point – služby a informace na jednom místě      info@cuni.cz

duben 2020

Milé studentky, milí studenti, milé kolegyně a milí kolegové,

dubnové vydání našeho newsletteru je trochu netradiční. Místo obvyklých seminářů a možností mimostudijních aktivit vám tentokrát přinášíme praktické informace o aktuálním uspořádání studia, ubytování na kolejích nebo dobrovolnických aktivitách v souvislosti s koronavirovou pandemií. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, jsme vám stále k dispozici – volejte nám na linku 224 491 850 nebo piště na info@cuni.cz. Aktuální opatření vedení univerzity naleznete vždy na home page UK. Věříme, že se život nejen na UK brzy vrátí do zajetějších kolejí a že se spolu zase budeme moci osobně vídat na vzdělávacích, společenských nebo sportovních akcích. Jsme tu pro vás.

Za tým UK Pointu

Lída Součková

A přece se učí

Studium na UK nebylo přerušeno. Výuka přešla do distanční formy. Studijní pracuje na tom, abyste mohli zdárně dokončit akademický rok. Buďte v kontaktu se svými vyučujícími a studijním oddělením.

Zkoušky a odevzdání prací

Zkouškové období na UK je prodlouženo minimálně do 18. 9. Termín odevzdávání závěrečných prací si může upravit (změnit či odložit) každá fakulta individuálně.

Karlovka digitální!

Výuka na fakultách je převáděna z prezenční do distanční formy. Informace k dostupným nástrojům hledejte na webech Centra pro e-learning a Centra CŽV.

Možnost zapůjčení technických pomůcek

Bez monitoru to teď nejde. Pokud pobíráte sociální či ubytovací stipendium ve zvýšené výměře, rádi vám zdarma zapůjčíme notebook, čtečku a další pomůcky.

Koleje

Pokud se rozhodnete studovat z domova a nezůstávat po dobu distančního studia na koleji, máte nyní možnost výrazné slevy na ubytování. Nepropásněte stanovený deadline!

Menzy

Stravujete se v menze? Vaří pro vás i teď. Sledujte nejnovější informace na webu. Výdejní místa a doba výdeje obědů se můžou měnit dle aktuální situace.

Pracovní povinnost studentů

Na studenty některých programů se v této době vztahuje pracovní povinnost uložená vládou. Ověřte si, jestli se netýká i vás.

Staň se dobrovolníkem

UK se zapojila do koordinace dobrovolnické pomoci svých studentů, zaměstnanců a absolventů, a to zdravotnických i nezdravotnických oborů. Máte čas a chuť? Pomáhejte s námi!

Zapomenuté heslo

Zapomněli jste své heslo do CAS? Nezoufejte. Problémy s heslem vyřešíte zde, kde je vám k dispozici i on-line poradna. Zneplatnit či obnovit průkaz pak můžete zde.

Daruj roušku

Už jste „orouškovali“ všechny své blízké? Šijte dál! Ve vrátnici Karolina vzniklo ve spolupráci s Divadlem Dvě na třetí odběrné místo pro darování roušek. Každá z nich pomůže.

Jógou proti úzkosti

Na kulturní akce si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Ze sportu se ale nevykroutíme. Resort Svatá Kateřina vás zve na online jógové lekce, kterými posílíte tělo i mysl.

Online knihovny i studijní aplikace

Chybí vám odborné texty k samostudiu? Řada producentů odborných informačních zdrojů a aplikací nyní poskytla univerzitám dočasný přístup ke svým produktům. Vyzkoušejte!

Nové e-knihy Nakladatelství Karolinum

Naplňte své čtečky kvalitním čtením. Získejte nové elektronické knihy Nakladatelství Karolinum – pro studenty a zaměstnance UK jsou zdarma – stačí se přihlásit.

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit. |
Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e
-mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

  Facebook