UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

září 2020

Newsletter UK Point

 

""

 

Milé studentky a studenti, vážené kolegyně a kolegové,

máme radost, že se s vámi opět setkáváme. Už na září jsme pro vás přichystali řadu akcí a také spoustu novinek, ze kterých si vybere každý – budoucí prváci, současní studenti, absolventi i zaměstnanci.

Přejeme krásné babí léto, mnoho zdraví a studijních úspěchů.

Za tým UK Pointu
Lída Součková
vedoucí

 

""

Zodpovídáme vaše dotazy

Jsme tu pro vás každý den. Ptejte se nás osobně, telefonicky, e-mailem či přes Facebook. Provozní doba Info-desku je od
9 do 16 hodin a v pátek
do 15 hodin.

""

Otevírací doba výdejních center průkazů

Od 31. 8. platí standardní provoz pražských výdejních center. Prodloužen a posílen bude v termínech zápisů. Sledujte aktuální informace.

""

Orientační týden pro prváky

14.–18. 9. zveme všechny studenty prvních. ročníků na tradiční cyklus přednášek. Prváci se dozvědí důležité informace nejen o studiu na UK. Registrace bude spuštěna 7. 9.

""

Pro průkaz s rouškou Přestože UK Point není úřad, prosíme návštěvníky v exponovaných dnech zápisů, aby si při čekání na výdej průkazů zakryli ústa a nos. Děkujeme!

""

Vyčkejte na svůj průkaz pohodlně

Nečekejte na svůj průkaz v přeplněné hale. Vezměte si pořadové číslo a sledujte na webu
v pohodlí kavárny nebo knihovny, kdy budete přicházet na řadu.

""

Chytré skříňky pro vaše  pohodlí

Využijte možnosti uložení osobních věcí do zbrusu nových skříněk před halou UK Pointu v Celetné 13. Skříňky obsloužíte svými studentskými či zaměstnaneckými průkazy.

""

I ty se staň buddym!

Chceš být přítelem zahraničního studenta, a zažít tak Erasmus doma? Zaregistruj se do Broaddy – staň se buddym, a odměnou ti může být kamarádství na celý život nebo zlepšení v cizích jazycích.

""

Kariérní den bude online

Kariérní den se mění na „kariérní měsíc“. V listopadu udělejte něco pro svou budoucí kariéru. Připraveny pro vás budou online přednášky a workshopy. Určeno všem studentů bez ohledu na ročník.

""

Critical thinking: Analyzing scientific texts and exploring research topics

22. 9. První akce Platformy doktorského studia pro zimní semestr 2020 klepe na dveře! Na seminář v anglickém jazyce zveme české i zahraniční studenty.

""

Bubnohraní

15. 10. Přijďte do úžasného světa rytmů a skupinové tvořivosti. Přesvědčte se, že hrát na buben či chřestidlo dokážete. Bubny a chřestidla si zapůjčíte na místě, pokud máte vlastní, přineste je s sebou.

""

Staff Welcome Centre má svůj web!

SWC se stará (nejen) o nastupující zaměstnance UK z řad cizinců. Podívejte se na nový web, který pomůže zahraničním kolegům s prvními kroky v novém prostředí, a dejte jim o něm vědět.

 ""

Jak si uchovat dobrou náladu i při návratu do práce?

Třeba přihlášením do jazykového kurzu, sportováním či návštěvou divadla. Jazykové kurzy najdete ve Vzdělávacím portále zde. Informace k MultiSport kartě zde a přehled divadel zde.

""

Potřebujete pomoci? Centrum Carolina je tu pro vás

Jste student/ka se speciálními potřebami, studující rodič či řešíte psychologické či socioekonomické potíže? Obraťte se na nás! Naše služby najdete v odkazu.

""

Mentoring na UK

Chceš se stát mentorem a pomáhat prvákům? Nebo jsi prvák ve složité sociální situaci a potřebuješ parťáka, který by ti pomohl zorientovat se na nové škole? Zapoj se do mentoringu na UK.

""

Poradenství na UK

Potřebujete psychologické poradenství? Můžete si vybrat z nabídky specializovaných poraden přímo na fakultách, nebo využít poraden Centra Carolina. Služby jsou pro studenty i zaměstnance UK zdarma.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

""

STOP alkoholu v těhotenství

Víte, že se v ČR narodí každý rok až 3000 dětí s vrozenými vadami, kdy je příčinou konzumace alkoholu matek v těhotenství? Žádná dávka alkoholu není v těhotenství bezpečná!

""

Soutěžte o cenu W. von Siemense

Jste autorem zajímavé vědecké práce, student, pedagog, či školitel? Využijte příležitosti a do 30.11. se přihlaste do soutěže o cenu Wernera von Siemense.

""

Nabídka školení zaměřených na e-learning

Ústřední knihovna vás zve na semináře zaměřené na distanční vzdělávání (práce s LMS Moodle, Adobe Connect, MS Teams, ZOOM Meetings či Streamservery CUNI).

""

Nové e-knihy Nakladatelství Karolinum

Naplňte své čtečky kvalitním čtením. Získejte nové elektronické knihy Nakladatelství Karolinum – pro studenty a zaměstnance UK jsou zdarma – stačí se přihlásit.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

 

Facebook UK Point