Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

Leden 2021

 

 

Milé studentky, milí studenti,

doufáme, že jste do roku 2021 vstoupili tou správnou nohou. Za UK Point vám do něj přejeme mnoho studijních úspěchů a především velkou porci zdraví. Přes všechna omezení, která nám pandemická situace přináší, věříme, že zvládnete své studijní povinnosti s přehledem. Pokud byste potřebovali pomoc, můžete se na nás kdykoli s důvěrou obrátit.

Na letní semestr pro vás připravujeme mnoho nových akcí. Sledujte náš web a FB a buďte s námi ve spojení.

Držíme palce při zkouškách!

Za tým UK Pointu
Lída Součková

 

Otvírací doba

I když bychom vás rádi přivítali v novém roce osobně, zůstávají infodesk a chill-out zóna v Celetné 13 po celý leden uzavřeny. Pro případné dotazy jsme vám stále k dispozici na e-mailu a telefonu.

Zapomněli jste si prodloužit ISIC?

Nezoufejte, prodloužení licence ISIC/ALIVE je možné kdykoliv v průběhu roku 2021. Aktuální otvírací dobu výdejních center naleznete zde.

Poradny ve zkouškovém

I během zkouškového období se můžete obracet na poradny. Objednejte se v přihlašovací aplikaci na vypsané termíny nebo oslovte poradce e-mailem. Konzultace nyní probíhají distančně.

I ty se staň buddym!

Chceš poznat zahraniční studenty na UK? Zaregistruj se do Broaddy a staň se buddym. Odměnou ti může být kamarádství na celý život nebo zlepšení komunikace a cizích jazyků.

Klub podnikavců na UK

Uvažujete o podnikání nebo už máte vlastní nápad? Přidejte se do Klubu podnikavců, který spojuje podnikavé studenty z UK. Sledujte stránku Klubu, kde se dozvíte více!

A mini-practice of writing clearly in academic English

26. 1. startuje nový kurz akademického psaní v Aj.  Během tří online setkání a samostudia v Moodlu se naučíte uspořádat odstavec, rozvést myšlenku anebo dávat zpětnou vazbu na texty ostatních autorů.

Pojďte Na Karlovku!

Chystá se váš sourozenec či kamarád k podání přihlášky na vysokou školu? Doporučte mu web nakarlovku.cz, kde najde desítky videí a informace o všech našich fakultách a přijímacím řízení.

Nový veletrh Congroo Fair

Nabídku UK mohou zájemci také sledovat  na zbrusu novém online veletrhu Congroo Fair 25. 1. – 7. 2. 2021: streamy, videa, chaty se zástupci fakult i studenty.

Sledujte naše facebookové stránky!

Najdete zde čerstvé informace o webinářích a dalších akcích pro studenty. A i to, co se nevešlo do newsletterů.

Science Slam zná své vítěze!

Blahopřejeme vítězům soutěže Science Slam 2020, kteří formou stand up výstupu představili své vědecké a výzkumné projekty. Mrkněte na všechna vítězná videa!

Sbírka teplého šatstva

Během listopadu a prosince se díky vašim darům podařilo nasbírat desítky tašek teplého oblečení, které bylo rozdáno lidem v sociální nouzi. Sbírka probíhá do konce února. Děkujeme!

UK jako bezpečné prostředí pro všechny

Setkali jste se na UK s nepřijatelným chováním či sexuálním obtěžováním? Nevíte si rady, jak se zachovat a na koho se obrátit o pomoc? Seznamte se se zásadními principy prevence a řešení.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Chcete blogovat? Pište do Fora!

Máte něco na srdci? Chcete popularizovat svůj výzkum či obor? Nový web UK Forum je otevřen přispěvatelům a má i rubriku Názory. Nabídky textů posílejte na redakce@cuni.cz

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

 

Facebook UK Point