Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě      info@cuni.cz

červen 2020

Obsah obrázku žlutá, jídlo

Popis byl vytvořen automaticky

Milé studentky, studenti, milé kolegyně a kolegové,

právě jste otevřeli poslední newsletter UK Pointu v tomto akademickém roce. Podle toho, jak je tentokrát nabitý, lze soudit, že se univerzita vrátila do obvyklého chodu, což nás moc těší. Podívejte se na zajímavé tipy na vzdělávání pro studenty i zaměstnance a věnujte prosím pozornost také letní otevírací době našeho help desku a výdejních center průkazů. A protože pro řadu z vás bude letošní léto ještě ve znamení zkoušek a pracovních povinností, nezapomínejte si dělat radost. Jeden tip (téměř bez ekologické stopy a se zajímavým příběhemJ) najdete níže. Držíme palce, ať se všechny zkoušky podaří. Přejeme vám všem prosluněné prázdniny a těšíme se na shledanou zase v září.

 

Za tým UK Pointu

Lída Součková
vedoucí

Obsah obrázku osoba, skupina, pózování, fotka

Popis byl vytvořen automaticky

Zodpovídáme vaše dotazy i přes léto

UK Point se nezastaví ani o prázdninách. Help desk v Celetné 13 je od 1. 6. v provozu od 10 do 16 h, v pátek do 15 h. Můžete nás kontaktovat osobně, telefonicky nebo e‑mailem.

Obsah obrázku osoba, počítač, stůl, žena

Popis byl vytvořen automaticky

Kdy v létě pro průkazy

Od 1. 6. jsou otevřena výdejní centra průkazů v letním režimu. Otevírací doba bude prodloužena a posílena v termínech zápisů. Sledujte aktuální informace.

Obsah obrázku muž, osoba, vázanka, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Vyhlášení 27. ročníku Bolzanovy ceny

Rektor UK vyhlašuje 27. ročník prestižní Bolzanovy ceny. Přihlášky lze posílat do 31. 10. 2020. Slavnostní vyhlášení výsledků 26. ročníku se uskuteční 8. 6. v Karolinu.

Obsah obrázku stůl, osoba, přenosný počítač, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Webináře pro doktorandy na červen

KONEC PROKRASTINACE: Jak přestat odkládat a žít naplno? RŮSTOVÉ A FIXNÍ MYŠLENÍ: Jak zlepšit nastavení své mysli? Zveme vás na interaktivní webináře s lektory GrowJOB Institutu v češtině i angličtině.

Obsah obrázku kreslení

Popis byl vytvořen automaticky

Aliance 4EU+ akademikům: zapojte se do společných aktivit

Akademici UK mají právě nyní příležitost zapojit se do vzdělávacích aktivit Aliance 4EU+. Do 15. 6. můžete odevzdat nápad na společný vzdělávací projekt s dalšími partnerskými univerzitami.

Obsah obrázku osoba, interiér, žena, fotka

Popis byl vytvořen automaticky

Letní školy 2020

I když zůstanete letos v létě doma, nemusíte se nudit. Vyzkoušejte jednu z letních škol, které pro vás připravily fakulty UK. A pokud se vám nechce do poslucháren, vyberte si kurzy, které jsou online.

Vzdělávací platforma Coursera – studujte v létě v zahraničí

Díky Ústřední knihovně UK se můžete do 31. 7. zapsat do stovek online kurzů z širokého spektra oborů, které pořádají univerzity z celého světa. Zaregistrujte se na Portálu elektronických zdrojů.

Obsah obrázku text, mapa

Popis byl vytvořen automaticky

Kurz polského jazyka a kultury zdarma

Jazyková škola Varšavské univerzity nabízí letní kurz polského jazyka a kultury v online formátu. Kurz bude probíhat od 3. do 28. 8. Účast je pro studenty z členských univerzit 4EU+ (tj. i pro vás) zdarma.

Obsah obrázku interiér, místnost, postel, okno

Popis byl vytvořen automaticky

Léto v Praze – ubytování za výhodnou cenu

Využijte šance navštívit Prahu bez turistů! Hotely UK připravily pro zaměstnance a jejich blízké speciální letní slevy. Ubytovat se můžete v Opitzově domě nebo v Hotelu Krystal.

Obsah obrázku interiér, osoba, dítě, malé

Popis byl vytvořen automaticky

Dětské skupiny pro děti zaměstnanců UK

Až do 26. 6. pořádá UK Point dětské skupiny pro děti zaměstnanců UK od 3 do 14 let. Potřebujete pracovat a hledáte pro své potomky smysluplný program? Vyplňte registrační dotazník.

Staff Welcome Centre UK

Máte na starost zaměstnávání cizinců? Využijte ke své práci Sharepoint SWC. Najdete zde metodiku, překlady formulářů a dokumentů, novinky v legislativě i prostor pro sdílení dobré praxe.

Obsah obrázku stůl, osoba, interiér, vsedě

Popis byl vytvořen automaticky

Vzděláváte se v rámci CŽV? Řekněte nám svůj názor

Navštěvujete semináře a kurzy pro zaměstnance v rámci CŽV? Centrum CŽV pro vás připravilo dotazník, jehož cílem je přizpůsobit nabídku vzdělávání co nejvíce vašim potřebám.

Obsah obrázku sport, voda, plavání, pes

Popis byl vytvořen automaticky

Divadla i bazény se opět otevírají

V rámci uvolňování vládních opatření dochází k postupnému obnovení sportovních a kulturních aktivit. Využijte nabídky zaměstnaneckých benefitů a vyrazte za sportem či do divadla ještě před prázdninami.

Obsah obrázku osoba, oblečení, červená, žena

Popis byl vytvořen automaticky

Znovuotevření univerzitního obchodu

25. 5. jsme obnovili prodej v kamenném obchodě v Celetné 14. V červnu se na vás těšíme v upravené pracovní době od Po do Ne od 12 do 17 h. 1. 7. se pak prodej univerzitních suvenýrů přestěhuje do knihkupectví Karolinum.

Obsah obrázku interiér, vsedě, vyplněné, bílá

Popis byl vytvořen automaticky

Nové notesy s téměř nulovou ekologickou stopou v e-shopu UK

Věděli jste, že slon nebo oslík umí vyrobit notes? Tedy… Ehm… Umí vyprodukovat „materiál“, ze kterého nám v chráněné dílně Lemniskáta vytvořili originální zápisníky s motivy Karolina. Udělejte si radost!

Obsah obrázku elektronika, klávesnice

Popis byl vytvořen automaticky

Potřeby vědecké komunity v oblasti open access na UK

Pomozte novému Centru pro podporu open science nastavit správný kurz pro služby publikujícím autorům z UK. Vyplňte online dotazník a dejte vědět, jakou pomoc byste uvítali.

Obsah obrázku osoba, mladý, žena, dítě

Popis byl vytvořen automaticky

Orientační týden – akce pro prváky

Mám nárok na stipendium? Jak fungují zápisy ke zkouškám? Pro nově přijaté studenty připravujeme v termínu14.–18. 9. cyklus přednášek, které jim pomohou zorientovat se na Karlovce.

Obsah obrázku exteriér, budova, lidé, chůze

Popis byl vytvořen automaticky

Zahradní slavnost UK

Koronavirus letos poznamenal celý letní semestr a s ním i konání tradiční Zahradní slavnosti. Ta se tak k naší velké lítosti neuskuteční. Věříme, že vás příští rok do Valdštejnské zahrady opět pozveme.

Nové e-knihy Nakladatelství Karolinum

Naplňte své čtečky kvalitním čtením. Získejte nové elektronické knihy Nakladatelství Karolinum – pro studenty a zaměstnance UK jsou zdarma – stačí se přihlásit.

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit. |
Odhlásit se můžete tím, že odpovíte na tento e
-mail a do předmětu napíšete ODHLÁSIT.

  Facebook