Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

listopad 2020

 

""

 

Milé studentky, milí studenti, milé kolegyně, milí kolegové,

ačkoliv studium na Karlovce pokračuje distančně, UK Point nezahálí. Celý listopad se nese ve  znamení pracovní kariéry. Z naší – vámi velmi chválené – akce Kariérní den se stává Kariérní měsíc. Po celý listopad můžete sledovat on-line kariérně-vzdělávací webináře, přednášky, zúčastnit se koučinku nebo individuálních konzultací. Sledujte aktuální program a nenechte si ujít, co vás zajímá.

Budeme rádi, když vyslyšíte naši výzvu a zapojíte se do dobrovolnických programů, které UK koordinuje. Odměnou vám může být nabídka relaxačních i vzdělávacích workshopů a seminářů UK Pointu a také pozvánky na kulturní či sportovní vyžití.

Věříme, že v novém newsletteru opět naleznete inspiraci pro své další vzdělávání a trávení volného času.

Za tým UK Pointu
Lída Součková

 

Kariérní měsíc:

""

Jak na práci v EU

Zveme vás na webinář o stážích a pracovních příležitostech v institucích EU. Hosty webináře budou i kolegové, kteří jednu takovou stáž absolvovali a kteří se s vámi podělí o své zkušenosti a doporučení.

""

Psychodiagnostické testování ve výběrovém řízení

Víte, jaké jsou nové trendy ve výběrovém řízení? Nenechte se překvapit na přijímacím pohovoru! Využijte příležitost vyzkoušet si psychodiagnostické testy, které se využívají při výběru zaměstnanců.

""

Trénink pracovních pohovorů

Čeká vás hledání práce? Máte jen pár zkušeností s přijímacím řízením? Zkuste si pohovor nanečisto s konzultanty z personální agentury. Zbavíte se trémy a získáte užitečnou zpětnou vazbu.

 

""

Staň se dobrovolníkem

UK se zapojila do koordinace dobrovolnické pomoci svých studentů, zaměstnanců a absolventů, a to zdravotnických i nezdravotnických oborů. Máte čas a chuť? Pomáhejte s námi!

""

Výdej průkazů nepřerušen

Vyjma centra na Právnické fakultě jsou pro vás výdejní centra průkazů UK k dispozici i v současné době. Víte, jaká je jejich aktuální otevírací doba?

""

Máte dotaz?

Prostory UK Pointu v Celetné 13 jsou bohužel nyní do odvolání pro veřejnost uzavřeny. Rádi vám ale zodpovíme vaše dotazy telefonicky, e‑mailem nebo přes Facebook.

""

Klub podnikavců na UK

12. 11. Představujeme vám novou aktivitu pro podnikavé studenty – Klub podnikavců. Máte business nápad? Sdílejte ho s dalšími lidmi. Rádi vás uvidíme na první akci, kde si můžete Klub zdarma vyzkoušet.

""

Na Karlovku online

28. 11. pořádáme nový online veletrh určený zájemcům o studium na UK – prostřednictvím streamů, chatů a videí představíme všech 17 fakult i jejich programy. A bude s námi u toho i Janek Rubeš J

""

Jóga a relaxace

20. 11. s námi prožijte lekci jógy. Naučíte se, jak se uvolnit, protáhnout studiem namáhané partie a jak relaxovat. Kurz proběhne online, takže cvičit můžete v pohodlí vašeho domova či koleje.

""

Potřebujete půjčit notebook na online výuku?

Studentům se speciálními potřebami či se socioekonomickým znevýhodněním půjčuje Centrum Carolina zdarma notebooky na výuku. Podmínky a kontakty najdete v odkazech.

""

Sociálně-ekonomické poradenství

Máte finanční těžkosti při studiu a potřebujete poradit? Objednejte se na schůzku do sociálně-ekonomické poradny. Služba je pro studenty UK zdarma.

""

Právní poradna na UK

Potřebujete poradit s právními předpisy, sociálním a zdravotním pojištěním nebo s podmínkami zaměstnání? Využijte služeb právní poradny, která je pro studující a zaměstnance zdarma.

""

Effective presentations  

18. 11. Do you need to present your work, or perform at a conference in English? Do you wish to improve your expressing skills and overcome fear? Join our online seminar.

 

""

Staňte se hvězdou vědeckého nebe!

Pracujete či bádáte nad zajímavým vědeckým projektem? Máte chuť ho představit publiku? Přihlaste se do 20. 11. 2020 do stand-upové soutěže Science Slam!

""

Sbíráme ponožky pro lidi bez domova

Přebývají vám doma ponožky? Ve spolupráci s neziskovkou Food Not Bombs sbírá UK Point potřebné věci pro lidi bez domova. Teplé i obyčejné ponožky, pánské spodní prádlo, ale i spacáky.

""

SWC pomáhá vědcům ze zahraničí, ale také kolegům na UK

Nejste si jistí, jak má nyní postupovat zahraniční vědec plánující příjezd do ČR? Potřebujete aktuálně přeložit pracovní dokumenty do angličtiny? Přesně na toto se specializujeme, kontaktujte nás!

""

Zaměstnanecké benefity

Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli! Prozkoumejte nabídky univerzitních partnerů a využijte zaměstnaneckých slev.

""

MultiSport karta zdarma na zkoušku – akce prodloužena

Stále je možnost objednat si MultiSport kartu na měsíc zdarma. Díky nepříznivé situaci se využití karty posouvá na následující měsíc, případně na další příhodné období.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

""

Nabídka vzdělávání pro zaměstnace

Centrum CŽV nabízí webináře nejen v českém jazyce. Chcete vědět, jak vést distanční výuku a při tom zachovat interaktivitu? Nebo jak propojit synchronní a asynchronní výuku?

""

UK Forum i do mobilu

Magazín Forum má nový web! ​Od 1. 10. běží na adrese UKforum.cz a nabízí novinky z vědy či rozhovory s osobnostmi UK. Je plně responzivní a přináší obsah i do vašich mobilů včetně PDF archivu starších časopisů.

""

EIZ tu jsou pro vás stále

Knihovny sice musely zavřít, ale elektronické informační zdroje (EIZ) jsou díky vzdálenému přístupu dostupné i z domova. Více informací o vzdáleném přístupu i EIZ najdete na webu Ústřední knihovny.

""

Soutěžte o cenu W. von Siemense

Jste autorem zajímavé vědecké práce, student, pedagog či školitel? Využijte příležitosti a do 30. 11. se přihlaste do soutěže o cenu Wernera von Siemense.

""

Jak koronavir změnil vzdělávání?

Zúčastněte se webináře UK o tom, co všechno koronavirus v oblasti vzdělávání změnil. Jak to bude dál? Představujeme osm konkrétních návrhů řešení pro distanční výuku, které připravil think tank UK Vzdělávání 21.

""

Záchrana před chaosem

Chcete mít lepší výsledky za kratší čas? OrgPad je přesně pro vás. Všestranný a jednoduchý nástroj na poznámky, přípravy na zkoušky, plánování závěrečných prací, a dokonce i vědeckých článků či výzkumu.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

 

Facebook UK Point