Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

prosinec 2020

 

 

Milé studentky, milí studenti, milé kolegyně a kolegové,

na sklonku roku vám přinášíme novou porci novinek z UK Pointu i rektorátu UK. Uplynulé týdny jsme se věnovali akcím pro naše budoucí studenty. Spustili jsme web Na Karlovku, na nějž můžete odkazovat všechny, kteří uvažují o studiu na naší univerzitě.

Mrzí nás, že vám letos nemůžeme nabídnout společenské akce, na nichž se na konci roku tradičně potkáváme. Pevně věříme, že vám to v novém roce budeme moci vynahradit.

Přejeme vám klidný adventní čas a šťastné a veselé Vánoce.

Za tým UK Pointu
Lída Součková

 

""

Svatoštěpánské setkání letos trochu jinak

Proticovidová opatření se dotkla i tradičního vánočního setkání zaměstnanců a absolventů UK. O prohlídku kostela Panny Marie Vítězné na Bílé hoře prof. Jana Royta ale nepřijdete – pusťte si ji z webu!

""

Pozvěte své přátele do Klubu Alumni a získejte dárek

Máte ve svém okolí absolventy UK, kteří ještě nevědí o Klubu Alumni? Doporučte jim členství a my vás za to odměníme. Stačí, když vyplní váš e‑mail do kolonky Vlastní prezentace.

""

Darování plazmy

Prodělali jste COVID-19? Darujte plazmu a pomozte pacientům s těžkým průběhem tohoto onemocnění. Ničeho se nebojte, je to jednoduché, bezbolestné a zůstane vám příjemný pocit z dobrého skutku.

""

Vánoční otvírací doba UK Pointu

Přestože chill out zóna UK Pointu zůstane nejméně do konce roku uzavřená, informační služby fungují v pracovní dny i nadále. Zavolejte nám nebo napište.

""

Nová cena průkazu při opakovaném vystavení

Náhrada nákladů při opakovaném vydání průkazu UK je nově ve výši 200 Kč. Podrobnější informace naleznete v opatření rektora UK č. 44/2020.

""

Výdejní centra průkazů v plné sestavě

Potřebujete si prodloužit ISIC? Od 1. 12. je znovu v provozu i výdejní centrum průkazů na Právnické fakultě. (A praktický tip: prodloužení ISICu můžete nechat i na leden)

""

Na Karlovku online

První online představení Karlovky je úspěšně za námi. Celkem jsme oslovili přes 10 000 zájemců o studium. Díky všem fakultám a dalším složkám UK za heroickou spolupráci. Web stále slouží uchazečům.

""

Charles Abroad

Pohráváte si s myšlenkou strávit část studia v zahraničí? Sledujte Charles Abroad! Pomůže  vybrat školu a zorientovat se v administrativě. Na jeho webu a Instagramunajdete vždy nové tipy a příběhy.

""

Seznamte se s finalisty Science Slamu

Známe finalisty letošní soutěže Science Slam! Podívejte se na jejich videa a zjistěte, co znamená etnolingvistika nebo o co běží v sociologii sportu. Vítěze vyberou studenti Juniorské univerzity.

""

Teplé bundy pro lidi bez domova

Potřebujete více místa v šatníku? Přineste do Celetné 13 nepotřebné teplé oblečení – bundy, ponožky nebo spacáky. Ve spolupráci s organizací Food Not Bombs vše rádi předáme lidem bez domova.

""

Vánoční nakupování se zaměstnaneckými benefity UK

Vánoční nakupování se letos přesouvá především do e-shopů. Nezapomeňte využít slev pro zaměstnance a členy Klubu Alumni UK, které nabízí naši partneři.

""

Dárek s logem UK

Originální vánoční dárek můžete zakoupit i na univerzitním e-shopu nebo v knihkupectví Karolinum v Celetné ulici. Naším favoritem je letos body pro budoucí generaci uchazečůJ

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

""

Chcete blogovat? Pište do Fora!

Máte něco na srdci? Chcete popularizovat svůj výzkum či obor? Nový web UK Forum je otevřen přispěvatelům a má i rubriku Názory. Nabídky textů posílejte na redakce@cuni.cz

""

E-knihy Oxford University Press

Celá kolekce Oxford Scholarship Online je vám nyní k dispozici. K více než 18 tisícům e-knih napříč obory přistupujte z Portálu elektronických zdrojů.

""

Studenti mohou požádat o dočasnou zápůjčku notebooků

Rozbil se vám osobní počítač a nemáte se jak připojit k online výuce nebo na čem psát seminární práce? Ústřední knihovna nabízí možné řešení.

""

Sportovní stipendia pro rok 2021

UK vyhlásila ve spolupráci s MŠMT nové kolo stipendijního programu. Zájemci z řad studentů – sportovců UK mají příležitost být zařazeni do programu UNIS a získat stipendijní podporu pro rok 2021.

""

Chcete být skvělým manažerem?

Zajímá vás leadership, time management, pravidla efektivního vedení porad či zvládání stresu? Všechna tato témata od ledna 2021 nabízí Centrum CŽV v Programu rozvoje manažerských dovedností. Přihlaste se!

""

UK posiluje spolupráci s Českou televizí a Českým rozhlasem

Cílem spolupráce univerzity a veřejnoprávních médií je zvýšení publicity pro témata vědy, výzkumu a vzdělávání. Počítá se také s přípravou řady kulturních a vzdělávacích projektů, do kterých by se měli zapojit studenti i pedagogové UK.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com, Tomáš Ježek

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

 

Facebook UK Point