Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

březen 2021

Newsletter UK Point

 

""

 

Milé studentky, milí studenti,

jaro klepe na dveře a my přicházíme s dalšími tipy, jak využít volného času a rozvíjet své dovednosti. Vyzkoušejte naše praktické semináře a workshopy nebo třeba, jste-li v prvním ročníku, mentoringový program. Máme pro vás tentokrát i akci, která potěší všechna cestovatelská srdce. Pokud chcete vykonat dobrý skutek, potěší nás, když se zapojíte do kampaně Daruj krev s UK nebo do sbírky školních pomůcek pro děti ze sociálně slabých rodin.

Přejeme vám hodně zdraví a sil do nového semestru.

Za tým UK Pointu
Lída Součková

 

""

FIT & SMART student

Na březen, duben i květen jsme pro vás připravili webináře rozvíjející vaši mysl, tělo i duši. Registrace jsou již  spuštěny, mrkněte na nabídku a buďte FIT & SMART s UK Pointem!

 

""

Online nástroje nejen pro výuku I

8. 3. Webinář pro doktorandy přináší přehled nástrojů pro interaktivní či online výuku, tvorbu prezentací a jednoduchých grafik. Mentimeter, Kahoot, Canva nebo Quizizz? Vyberte si.

""

Prevence syndromu vyhoření

13. 3. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Pokud vás zajímá jak minimalizovat rozvoj syndromu vyhoření, připojte se na náš zážitkový webinář.

""

Respekt až na půdu* akademickou

18. 3. Co je a co není sexuální obtěžování? Jaké panují v této oblasti mýty
a jaká je realita? Přihlaste se na workshop k prevenci sexuálního obtěžování. Koná se online ve spolupráci se spolkem Konsent.

""

Beseda s absolventy UK: Práce v sociálních službách

18. 3. Zveme vás na pokračování cyklu kariérních besed s absolventy UK. Diskutujte s absolventy oborů sociální práce o jejich pracovních zkušenostech.

""

Práce v diplomacii

8. 4. Další kariérní beseda se zaměří na pracovní zkušenosti v diplomatických službách. Hovořit bude například Michael Žantovský, bývalý velvyslanec ČR v Izraeli, USA a Velké Británii.

""

Potřebujete parťáka ke studiu?

Jste v prvním ročníku
a potřebujete poradit se studiem nebo sdílet současnou náročnou situaci, kdy je všechno online, se zkušenějšími spolužáky? Využijte mentoringový program.

""

Daruj krev s UK!

Krev je i přes covidovou pandemii stále stejně potřebná. Studenti, zaměstnanci i absolventi Univerzity Karlovy se mohou zapojit do akce darování krve.
Kde darovat?

""

Mindfulness –mezi spiritualitou
a vědou

23. 3. Co je to mindfulness?
K čemu je užitečná? Jak souvisí se schopnostmi lidské mysli zodpovědnými za náš pocit spokojenosti či štěstí? Doktorandi, dozvíte se, jak ji trénovat.

""

Klub Alumni zahajuje cestovatelské večery

30. 3. se uskuteční první cestovatelský večer Klubu Alumni UK. Virtuálně zavítáme do afrického Zimbabwe, a to nejen k Viktoriiným vodopádům.

""

Divadlo Drak – nejen pro kolegy z Hradce

Divadlo Drak, oblíbené u dětí z Hradce, zve na svá březnová online představení. A nabízí 10% slevu ze vstupného, i do Labyrintu Divadla Drak, pro zaměstnance, absolventy a studenty UK i jejich doprovod.

""

Sbírka školních potřeb

UK Point pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací Ponton sbírku školních potřeb a pomůcek pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Prohledejte svoje šuplíky a pojďte s námi pomáhat!

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

""

UK je nejlepší českou univerzitou

UK se v roce 2020 opět stala nejlépe hodnocenou českou univerzitou. Srovnání světových univerzit přináší prestižní akademický žebříček.

""

Rok s covid-19. A jak dál?
Sledujte diskuzní konferenci UK

Jak dál řešit pandemii koronaviru v Česku? A kdy se vrátíme k normálnímu životu? O tom budou 24. 3. na konferenci UK diskutovat špičkoví vědci, lékaři i osobnosti veřejného života. Sledujte živě na FB i YouTube.

""

Nová e-kniha nakladatelství Karolinum

Stáhněte si zdarma příručku určenou studentům, která vám osvětlí, jak správně citovat zdroje, co přesně se považuje za plagiátorství a jak se mu úspěšně vyhnout.

""

Pište lépe s Writefull

Univerzita Karlova má po celý březen k dispozici nástroj pro akademické psaní a pokročilou korekturu anglických textů Writefull. Vyzkoušejte jej!

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

 

Facebook UK Point