Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

květen 2021

Newsletter UK Point

 

""

 

Milé studentky, milí studenti,

život na Karlovce se pozvolna navrací do starých kolejí. Od 26. dubna vás alespoň částečně můžeme opět přivítat na akademické půdě, ovšem je zde řada výjimek. V našem květnovém newsletteru proto přinášíme odkaz na aktuální informace o organizaci výuky a také o testování. Najdete zde nabídku našich praktických webinářů a mnoho dalšího.  

Budeme velmi rádi, pokud si najdete čas na vyplnění krátkého dotazníku.

Držíme palce v nadcházejícím zkouškovém období a přejeme mnoho zdraví.

Za tým UK Pointu
Lída Součková

 

Do školy s negativním testem

Prezenčně se můžete účastnit jen některých  studijních aktivit, a to za podmínky testování na COVID-19. Věnujte pozornost informacím buď na hlavní stránce UK, anebo na webu vaší fakulty.

""

Potřebujete poradit?

Zeptejte se nás na infolince 224 491 850, nebo napište dotaz na info@cuni.cz. Rádi vám odpovíme na otázky spojené se studiem a životem na Univerzitě Karlově.

""

Cítíte se přetížení, ve stresu a spěchu?

11. 5. Pokud ano, zúčastněte se našeho webináře Mindfulness. Naučíte se kultivovat svou všímavost, vyrovnávat se s emočně náročnými situacemi a poradíme vám techniky, které pomáhají regulovat stres.

""

Programování hravě i pro naprosté začátečníky

17. 5. Programování je pro vás španělskou vesnicí, ale rádi byste si to zkusili? Nebo hledáte tvořivou aktivitu pro děti či své žáky? Přihlaste se na webinář základů vizuálního programování a tvorby her ve Scratchi.

""

Sbírka školních potřeb

Sbírku jsme uspořádali s organizací Ponton. Za všechny dary moc děkujeme. V květnu odvezeme darované školní potřeby do Pontonu, který je věnuje znevýhodněným dětem.

DOTAZNÍK: Jaké akce pro uchazeče mají podle vás smysl?

Pomozte nám naplánovat informační akce pro nové uchazeče. Zajímá nás váš názor – proč jste si zvolili ke studiu UK? Kde jste hledali informace
o přijímačkách? Prosíme
o vyplnění dotazníku
do 15. 5. Moc děkujeme!

""

Bolzanova cena – vyhlášení 28. ročníku soutěže

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil soutěž o Bolzanovu cenu, udělovanou studentům a absolventům UK za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem. Termín odevzdání přihlášek je
31. října 2021.

""

Kariérní týden na Youtube

Zveme vás ke sledování Youtube kanálu, kde naleznete praktická videa a záznamy webinářů z Kariérního týdne, který proběhl na Univerzitě Karlově v průběhu dubna.

Muzea a galerie se v květnu znovu postupně otevírají

Muzea a galerie se po dlouhé přestávce znovu postupně otevírají. Nezapomeňte si naplánovat návštěvu například do Západočeské galerie v Plzni, Mucha museum, Franz Kafka Museum, Dox.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

""

UK na sociálních sítích

Víte, že je UK na Instagramu, Facebooku a Twitteru i v angličtině? Sledujte její příspěvky a sdílejte život na UK i se svými přáteli a kolegy ze zahraničí.

""

Zažij české předsednictví EU zblízka

V roce 2022 předsedá ČR Radě EU. Úřad vlády nabízí stáže – pomoc při přípravách anebo pozice liaison officers, péče o jednotlivé delegace.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

Facebook UK Point