Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

září 2021

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

máme radost, že se s vámi po letních prázdninách opět setkáváme.

V zářijovém newsletteru najdete spoustu užitečných tipů, které vám pomohou ulehčit studentský život, proto čtěte pozorně. Také jsme pro vás přichystali řadu akcí a spoustu novinek, ze kterých si, věříme, vybere každý – prváci, „zkušení“ studenti vyšších ročníků i doktorandi.

Přejeme vám krásné babí léto a poslední týdny před zahájením nového akademického roku.

Za tým UK Pointu
Lída Součková, vedoucí

 

Orientační týden pro studující 1. ročníků

6.–10. 9. přihlaste se na Orientační týden a vstupte hladce na UK! Ve videopřednáškách a webinářích se zaměříme např. na podporu, kterou vám UK při studiu může poskytnout, IT témata a studentský život.

Nečekejte dlouhé fronty

Jdete si pro univerzitní průkaz, ISIC, prodloužení průkazu nebo jen heslo? Nechcete čekat dlouhou frontu? Rezervujte si termín v nově spuštěném rezervačním systému.

V začátcích studia nemusíte být sami!

Mentoring vám pomůže nejen s běžnou agendou prvního ročníku, ale také se stanovením potřebných studijních návyků do budoucna. Letos jsme ho připravili pro socioekonomicky znevýhodněné studenty.

Fit & Smart Student

Na zimní semestr chystáme rozmanitou nabídku seminářů a přednášek v cyklu Smart & Fit Student. Vybírejte na webu. Termíny budou postupně přidávány.

Run for it

29. 9. Chcete začít běhat, ale nevíte jak na to? V rámci cyklu FIT Student jsme pro vás připravili úvodní lekci běhání s Pavlem Šodkem v Oboře Hvězda. Součástí lekce bude teorie, ale hlavně praxe.

Rétorika aneb mistrovství mluveného projevu

21. 9. Jak umocnit slova tak, abyste zaujali a předali podstatné? Jak přesvědčit posluchače že chtějí slyšet to, co jim říkáte? Doktorandi, přijďte si procvičit umění rétoriky!

Staňte se hvězdou vědeckého nebe

Pracujete na zajímavém projektu a láká vás stand-up? Přihlaste se do 27. 10. a vyhrajte již 4. ročník zábavné studentské vědecké soutěže Science Slam.

 

Podnikni to! na UK

Nový běh podnikatelského kurzu pro studenty UK začíná v říjnu! Přihlaste se a budujte společně s dalšími podnikavými studenty svůj byznys pod vedením zkušeného profesionála.

I ty se staň buddym!

Chcete poznat zahraniční studenty na UK nebo si procvičit cizí jazyky? Zaregistrujte se do Broaddy a staňte se jejich buddym. Odměnou může být kamarádství na celý život.

 

S UK ručníkem je to v suchu

Zůstaňte v deštivém počasí nebo po náročném sportování suší. S naším novým praktickým ručníkem z mikrovlákna je to hračka. K dostání v černé a červené barvě.

Aby vám nic neuteklo

Sledujte naše facebookové stránky. Najdete zde čerstvé informace, tipy na akce i to, co se nevešlo do newsletterů. Buďte s námi na fb.com/ukpoint a fb.com/KlubAlumniUK.

Konzultujte své kariérní směřování

Studenti a absolventi 2 roky od promoce mohou zdarma využít služby kariérní poradny UK Pointu. Domluvit termín konzultace si můžete ještě dnes!

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Jak se neztratit na UK

Kde jsou všechny budovy UK? Jak se přihlásit do knihovny? Jak oslovovat akademiky? A kde se najíst či si zasportovat? To vše poradí Prvákoviny, které najdete jako PDF na adrese cuni.cz/prvakoviny.pdf

Culina Carolina a vlastní produkty

Švestky, dýně, zvěřina... Culina Carolina vás zve na tematické týdny v menzách. Můžete se těšit také na produkty z domácí kuchyně UK. Sledujte na Facebooku, ať o nic nepřijdete.

Nástupy na kolej a Mimořádné opatření MZČR

15. 9. začíná ubytování na kolejích. Vyhněte se čekání před ubytovací kanceláří, rezervujte si datum nástupu online. Věnujte pozornost Mimořádnému opatření MZČR ke COVID-19 testování na kolejích.

Informační zdroje v novém a na jednom místě

Vyhledávejte v nové podobě centrálního vyhledávače UKAŽ tištěné i elektronické informační zdroje, prodlužujte výpůjčky, zadávejte rezervace a mnoho dalšího. Vše na jednom místě, stačí jen e‑přihláška.

Open Science a Horizon Europe

23. 9. vás srdečně zveme na online přednášku, která se věnuje podmínkám otevřeného přístupu k vědeckým informacím v rámcovém programu Horizon Europe.

Hledání odpovědnosti

Volné pokračování knižního rozhovoru K. Hvížďaly a J. Přibáně Hledání dějin, vydané Nakladatelstvím Karolinum, se dotýká etických a morálních otázek současnosti i paradoxů moderní doby. Po přihlášení zdarma ke stažení.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

Facebook UK Point