Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

říjen 2021

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

vítáme vás v novém akademickém roce. Držíme palce, aby proběhl bez komplikací a mohli jsme se s vámi vídat v průběhu obou semestrů osobně.

Jako každý podzim jsme pro vás i letos připravili spoustu praktických workshopů a také tipů pro volný čas. Přinášíme pracovní nabídky a velkou novinku – aplikaci UK Point, díky níž budete mít ve svém mobilu nejen pozvánky na naše akce, ale hlavně přístup do SISu.

Pokud patříte mezi ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a mají rádi publikum, podívejte se na video pozvánku kolegů z FHS a přihlaste se do 27. 10. do soutěže Science Slam.

Mnoho studijních úspěchů a krásný podzim,
Lída Součková, vedoucí UK Pointu

 

Chceš se vyhnout zmatku?
Stahuj UK apku!

Mobilní aplikace UK Point vám pomůže nejen rychle se zorientovat v nabídce našich služeb, ale nově zobrazí také váš rozvrh a známky v SISu! Hledejte název UK Point přímo v Google Play nebo App Storu.

Kurz psychické odolnosti pro studenty

9.–10. 10. Přijďte se na dvoudenní interaktivní workshop seznámit s tím, jak můžete posilovat svou psychickou odolnost. Budete mít prostor vyzkoušet si různé aktivity a sdílet s ostatními, jakým výzvám čelíte.

Rétorika a řeč těla

14. 10. vám na online workshopu Martin Ayrer prozradí, proč je v komunikaci řeč těla klíčovou disciplínou. Zjistíte také, jak se připravit na vystoupení před publikem a jak pracovat s trémou. Prostor získají praktické ukázky i vaše dotazy.

Vzhůru na pódium

18. 10. se těšíme na všechny, kteří zvažují účast na každoroční stand-upové soutěži Science Slam. Poradíme vám, jak se dobře připravit na prezentaci,  jak odbourat stres a jak zaujmout publikum. Skvělá průprava na konference, ale i menší prezentace!

Podnikni to! na UK

Láká vás svoboda v podnikání, jen ještě nevíte, jak začít? Cítíte v sobě touhu naplnit svůj talent skrze byznys? Využijte několik zbývajících míst v podzimním běhu unikátního kurzu přímo na Karlovce! Startujeme 20. 10.

Dejte si digitální detox

21. 10. zjistíte, že technologie mají obrovskou moc – můžou nám hodně pomoci, ale i hodně uškodit. Náš lektor vás naučí, jak je využívat efektivně a jak najít rovnováhu mezi online a offline světem.

Run for It

21. 10. si zaběhneme s Pavlem Šodkem v Oboře Hvězda. V rámci cyklu FIT Student jsme pro vás připravili další lekci běhání pro začátečníky i mírně pokročilé.

Selfmanagement aneb kým jsem a kam jdu

23. 10. poznejte sami sebe (a tím i ostatní) a řiďte si život po svém. Takový, který vám dává smysl a po všech stránkách vás naplňuje. Sci-fi? Kdepak. Přijďte na interaktivní seminář a uvidíte.

Věda není věda
– je to zábava!

1. 11. si nenechte ujít finále soutěže Science Slam, zábavný stand-up mladých vědců. Hosty budou lékaři P. Smejkal a E. Selinger, kteří se ujmou také role porotců. Přijít můžete soutěžit anebo jen fandit a svým hlasem rozhodnout o vítězi.

 

Pro doktorandy: Jak natočit a publikovat video

11. 10. Video prezentace je dnes běžnou součástí webových rozhraní. Ne všichni ale vědí, jak na to. Přijďte na workshop, který vás obeznámí s tím, jak co nejefektivněji natočit vlastní video a jak ho prezentovat.

Práce se stresem – skupina pro doktorandy

11. 10. Zapojte se do sebezkušenostní skupiny pro doktorandy. Nabídneme vám řadu tipů a technik, jak pracovat se stresem tak, aby člověka neničil a v dlouhodobém horizontu nepůsobil tělesné obtíže.

Projektové možnosti na UK – GA UK a další

14. 10. Zajímá vás, jak se aktivně zapojit do výzkumných projektů nejen na UK a jak zažádat o grant? Zúčastněte se našeho online semináře, zjistěte, jak na to, a chopte se své příležitosti!

Role v týmu a typologie osobnosti

25. 10. Každý se čas od času setká s vyhraněnou osobností a hledá způsoby, jak jí porozumět, jak s ní komunikovat a dosáhnout ideální spolupráce. Ukážeme vám, jak fungovat v týmu plném osobností.

Chytré skříňky
pro vaše pohodlí

Potřebujete něco zařídit v centru Prahy a nechce se vám celý den nosit těžký batoh? Využijte možnosti uložení osobních věcí do nových skříněk před halou UK Pointu v Celetné 13. Skříňky obsloužíte svými studentskými průkazy.

Začátek akademického roku si žádá novou výbavu

Nemáte v čem nosit studijní literaturu? Zachrání vás látková taška s logem univerzity. Do podzimních sychravých dnů si vyberte novou mikinu nebo hrnek na teplý čaj. Dejte všem vědět, že jste z Karlovky!

Vyšší ubytovací stipendium

Pokud patříte do nízkopříjmové skupiny, nezapomeňte si požádat o zvýšené ubytovací stipendium, které je až do výše cca 2 300 Kč/měsíc. Detaily a potřebné formuláře najdete zde.

Podpora pro studující se speciálními potřebami

Máte zdravotní znevýhodnění (tělesné, smyslové nebo psychické) a rádi byste využívali adekvátní podporu při studiu ve formě modifikace studijních podmínek nebo služeb? Evidujte se do 31.10.

Ohmatej si UK Point

UK Point má haptickou mapu, která umožňuje hmatem pročítat půdorys budovy Celetné 13. V této budově najdete i haptické štítky jako označení výtahů a dveří, které osoby se zrakovým postižením využívají.

 

Divadlo Aréna principála Kukury v Praze

Slovenské Divadlo Aréna zavítalo do Prahy a zve studenty UK na svá představení s 50% slevou. Aréna hostuje v divadle Hybernia a slevu získáte předložením studentského průkazu na pokladně divadla.

Řekněte Yes Future!

Podělte se s námi v krátkém online dotazníku, s čím vám můžeme být nápomocní ve vašem kariérním rozvoji. Za váš čas a odpovědi moc děkujeme.

 

Přidejte se k nám

Chcete získat nové zkušenosti a něco si vydělat? Rádi komunikujete a zvládnete to i v angličtině? Přihlaste se nám! Hledáme brigádníky na veletrhy, společenské večery a další akce, které pořádá UK Point.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Welcome Day pro doktorandy

V rámci aktivit Platformy doktorského studia zveme nové studenty doktorských studijních programů na úvodní setkání, které má za cíl zorientovat se v postgraduálním studiu, namotivujeme vás tematickými vstupy odborníků na grantové možnosti a aplikovanou etiku ve výzkumu. Pro fyzickou či online účast se v předstihu registrujte.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Odhlášení newsletteru

Facebook UK Point