Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

listopad 2021

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

v listopadovém čísle našeho newsletteru najdete bohatou nabídku seminářů, webinářů, ale také praktických workshopů. Čtěte dále!

Pokud máte ve svém okolí středoškoláky, kteří uvažují o studiu na vysoké škole,  doporučte jim Univerzitu Karlovu. Vše důležité se dozvědí na listopadové akci s názvem Na Karlovku.

Přejeme vám příjemný podzim a na viděnou v UK Pointu.

za tým UK Pointu
Lída Součková, vedoucí

 

Radikální otevřenost – jak dávat účinnou zpětnou vazbu

4. 11. Jak efektivně řešit nepříjemnosti v kolektivu? Jak sdělovat kritiku a přitom budovat kvalitní vztahy? Na vše odpoví Barbora Vacková, která se svými zábavnými přednáškami vystupuje v pražské Lucerně.

Jak na práci v institucích EU

8. 11. Zveme vás na webinář o stážích a pracovních příležitostech v institucích Evropské unie. S blížícím se předsednictvím České republiky v Radě EU je to aktuální téma.

Prevence syndromu vyhoření

11. 11. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Pokud vás zajímá, jak předejít syndromu vyhoření, připojte se na náš zážitkový webinář.

Studujte a vydělávejte. Staňte se mentorem!

Chcete si při studiu přivydělat a mít možnost si práci přizpůsobit svým studijním povinnostem? Staňte se mentorem pro prváky.

Nebuďte na svůj byznys sami

Jste-li podnikavý typ, může se vám hodit pozvání do Klubu podnikavců na UK. Poznáte tak komunitu lidí, kteří rozjíždí své projekty a sdílí know-how.

Na Karlovku Tour

Máte ve svém okolí středoškoláky? V listopadu v Praze (13. 11.) a v Brně (23.–26. 11.) pro ně připravujeme představení možností studia na Karlovce. Dejte jim o této akci vědět!

Proofreading aneb korektura textů v AJ

Potýkáte se jako doktorandi s akademickými texty v angličtině a nejste si jisti gramatikou, interpunkcí a pravopisem? Využijte osobních konzultací s rodilou mluvčí.

Jak natočit a publikovat video

11. 11. Pokud vás zajímá, jak co nejefektivněji natočit vlastní video, a nestihli jste náš kurz v říjnu, máte poslední šanci! Zkušený kameraman z České tiskové kanceláře vám ukáže praktické tipy, jak natáčet.

Akademický leadership

15. 11. Víte, co všechno by měl zvládnout dobrý lídr, manažer a follower? A jaké jsou jejich specifické role v akademickém prostředí? Pusťte si video a přijďte na workshop, kde si vše procvičíte.

Agile & Scrum: Jak na efektivní řízení projektů

16. 11. Projekty jsou dnes všude kolem nás. Naučte se na workshopu, jak při jejich řízení využívat moderní metody „agile“ a „scrum“, které jsou založené na spolupráci v týmu, zpětné vazbě a transparentní komunikaci.

Akademické psaní v angličtině

Ať už píšete v angličtině článek, nebo dizertaci, mohl by se vám hodit náš třídílný kurz, který se zaměřuje na tvorbu odstavců a vyjádření myšlenky v angličtině.

Den na vozíku

Nahlédněte do každodenního života spolužáků na vozíku. Centrum Paraple pořádá 11. 11. spolu s UK akci, kde si budete moci vyzkoušet pohyb na vozíku na Právnické fakultě a Fakultě humanitních studií.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

8 z 10 lidí považuje UK za nejlepší vysokou školu v ČR

UK je podle 79 % lidí nejlepší vysokou školou v ČR. Nejstarší českou univerzitu si lidé spojují s osobností císaře Karla IV., prestižním vzděláním a s pestrou nabídkou studijních oborů. To jsou některé z výsledků výzkumu agentury Ipsos, který probíhal letos v létě.

Soutěžte o cenu W. von Siemense

Jste autorem či autorkou zajímavé vědecké práce? Využijte příležitosti a do 30. 11. se přihlaste do soutěže o cenu Wernera von Siemense.

Je čas začít s open science?

8. 11. začíná půlroční série seminářů o open science určená zejména (ale ne výlučně) doktorandům, která je připravovaná v rámci Aliance 4EU+. Podívejte se na program a zaregistrujte se.

Aplikovaná ekologie

Stáhněte si zdarma knihu určenou jak široké odborné veřejnosti, tak studentům biologických a zemědělských oborů se zájmem o environmentální tematiku. Po přihlášení zdarma ke stažení.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point