Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

prosinec 2021

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

na sklonku roku vám přinášíme další novinky z UK Pointu i rektorátu. Uplynulé týdny jsme se věnovali akcím pro naše budoucí studenty. Pokud máte ve svém okolí uchazeče o studium na UK, řekněte jim o novém webu nakarlovku.cz, kde si mohou vyhledat studijní programy podle svých zájmů nebo oblíbených předmětů.

V prosinci se můžete těšit na zajímavé a užitečné workshopy a semináře, které se budou vzhledem k epidemické situaci konat online. Aktualizované informace o proticovidových opatřeních na Univerzitě Karlově najdete na home page UK. Nezapomeňte v této souvislosti sledovat také stránky a sociální sítě svých fakult.

Přejeme vám klidný adventní čas, mnoho zdraví a šťastné a veselé Vánoce.

za tým UK Pointu
Lída Součková, vedoucí

 

Vánoční provozní doba

Před vánočními svátky jsme plně v provozu pro vaše dotazy. V týdnu od 27. do 31. 12. náš infodesk odpočívá. Hala zůstává otevřená jako chill out zóna pro váš relax a studium.

Práce při studiu – jak si nastavit hranice

8. 12. Studium a práce,  jak na to? Zkušená personalistka a kariérní poradkyně vám poradí, jak získat ten správný part-time job, jak si ho udržet a nastavit hranice, aby vše dohromady mohlo fungovat.

Jak si užít magický konec roku

10. 12. Vánoce a zkouškové!? Jak to udělat, aby toto období bylo skutečně sváteční, bez tlaku a stresu? Zveme vás na webinář plný praktických tipů a návodů, jak prožít konec roku v klidu a pohodě.

Prevence syndromu vyhoření

14. 12. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Pokud vás zajímá, jak minimalizovat rozvoj syndromu vyhoření, připojte se na náš zážitkový webinář.

Akademický leadership

7. 12. Láká vás vidina vedoucí pozice? Umíte si představit sebe ve vedení v akademickém prostředí? Na našem workshopu se naučíte, jak si vytvořit vlastní strategii vedení a jak se stát dobrým leadrem.

Prezentační dovednosti a komunikace ve virtuálním prostředí

7. 12. Potřebujete představit svou práci na mezinárodních konferencích v online prostředí? Na našem workshopu v angličtině získáte tipy, jak připravit poutavou prezentaci a zaujmout před kamerou.

Chceš se vyhnout zmatku?
Stahuj UK apku!

Mobilní aplikace UK Point vám pomůže nejen rychle se zorientovat v nabídce našich služeb. Nově zobrazí také váš rozvrh a známky. Hledejte název UK Point přímo v Google Play nebo App Storu.

Stále ztraceni na UK?

Využijte podpory studentů a studentek z vyšších ročníků a nechte se mentorovat. Mentoři vám pomohou s orientací v systému UK, akademickým psaním anebo efektivním učením.

Mladí vědci zazářili na podiu soutěže Science Slam

Seznamte se s letošními vítězi Lucií Urbanovou z 1.LF a Jakubem Mazancem z FF. Lucie vysvětlila, proč je důležité spát, a Jakub zaveršoval na téma studenoválečné technopolitiky.

Dobrota věc potřebná

U příležitosti zahájení spolupráce UK s Centrem Paraple vznikly dřevěné brože, které spojují znak Centra Paraple a Univerzity Karlovy. Koupit si je můžete na e-shopu UK. Veškerý výtěžek jde na podporu činnosti Centra Paraple.

Turné pro uchazeče v plném proudu

Na Karlovku Tour je šňůra evenů ve vybraných městech, na kterých přibližujeme naši univerzitu všem uchazečům o studium na VŠ. Akce jsou nabité informacemi o našich studijních programech s bohatým doprovodným programem.

UK v Brně zabodovala se svou expozicí

Na sklonku listopadu jsme se za pomoci kolegů ze všech 17 fakult UK vypravili do Brna na veletrh Gaudeamus. Zodpověděli jsme stovky dotazů, rozdali letáky a propagační předměty a opět jsme zabodobali v soutěži expozic – obsadili jsme 3. místo!

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Profesorka Králíčková budoucí rektorkou

Rádi s vámi sdílíme informaci, že nově zvolenou kandidátkou na rektorku Univerzity Karlovy se stala současná prorektorka UK, prof. Milena Králíčková. Gratulujeme!

Kyberbezpečnost na CUNI.CZ

Nenechte se napálit! Podívejte se na vzorky e-mailů, které můžou ohrozit bezpečí vaší mailové komunikace. Web je věnovaný bezpečnosti na internetu se zaměřením na specifika univerzitní sítě.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point