Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

březen 2022

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

jaro klepe na dveře a my přicházíme s novinkami z UK Pointu. Vyzkoušejte naše praktické semináře a workshopy zaměřené na prohlubování soft skills, rozšířování jazykových schopností nebo účinnou relaxaci. Pokud uvažujete o svém budoucím zaměstnání, doražte na Kariérní den.

Seznamte se s novým složením kolegia rektorky, kde působí mnoho známých tváří z fakult.

Velmi myslíme na kolegy a kolegyně z Ukrajiny, na jejich rodiny a blízké. Karlova Univerzita je s vámi.

Přejeme vám všem hodně zdraví a sil nejen do nového semestru.

Za tým UK Pointu
Lída Součková

 

Podpora studentům zasaženým rusko-ukrajinským konfliktem

UK nabízí pomoc svým ukrajinským studentům i akademikům a jejich rodinám, kteří se ocitli v současné bezprecedentní situaci. Potřebujete informace nebo si jen tak popovídat? Ozvěte se nám.

Nadační fond UK pomáhá

NF UK vyhlašuje výzvu na sběr finančních prostředků, které budou použity k podpoře studentů, zaměstnanců a jejich rodin, jež se ocitli v socio-ekonomických problémech z důvodu konfliktu na Ukrajině. Transparentní účet: 556677359/0800.

Sbor a Orchestr UK hledá nové členy

Zpíváte? Hrajete na smyčcové nástroje, hoboj, fagot nebo hornu? Staňte se posilou univerzitních těles! Zkoušky sboru i orchestru jsou 9. a 16. 3. (svou účast dejte vědět předem na  info@sboraorchestruk.cz).

Zvyšte svoji psychickou odolnost

12.– 13. 3. se koná již počtvrté oblíbený kurz zaměřený na zvýšení psychické odolnosti, práci se stresem a efektivní učení. Přijďte s námi strávit příjemný a nabitý víkend.

Myslete originálně

22. 3. Jak odhalit skutečné příčiny problémů a vymyslet řešení? Je lepší být první, nebo se poučit z chyb předchozích nezdarů? Přihlaste se na seminář o inovativním myšlení a najdete odpovědi.

Kariérní den na UK

23. 3. přijďte na akci plnou aktivit, tréninků a inspirativních přednášek na podporu vašeho kariérního směřování a rozvoje. Součástí bude i výběrové řízení nanečisto.

Run for it!

24. 3. Chcete začít běhat, ale nevíte jak na to? V rámci cyklu FIT Student jsme pro vás připravili lekci běhání s Pavlem Šodkem v oboře Hvězda. Součástí lekce bude jak teorie, tak praxe.

Zkultivujte svoji všímavost

29. 3. se naučte zvládat stresové situace a vyzkoušejte si vedené meditace. Na semináři Mindfullness si osvojíte praktické techniky „do kapsy", díky nimž lépe zvládnete zátěž a zvýšíte svoji psychickou odolnost.

Ovládáte mateřštinu?

6. 4. Je dnes český jazyk jiný, než jste se učili ve škole? Vše zjistíte na semináři Stylistika současné češtiny, kde probereme nejdůležitější gramatické a stylistické jevy naší mateřštiny.

Stop prokrastinaci

15. 3. Ten pocit, že byste měli něco dělat, ale oddalujete to. Naučte se, jak zvýšit svou osobní motivaci, osvojit si správné návyky sebedisciplíny, a skoncujte s prokrastinací!

Publikujte v angličtině!

Plánujete publikovat vědecký text v angličtině? Získejte informace týkající se procesu publikování.  Zaměříme se také na psaní abstraktu a písemnou komunikaci s editorem.

Němčina pro výjezd

Chystáte se na studijní pobyt či stáž do německy mluvící země? Nejste si jisti svou slovní zásobou a vyjadřovacími schopnostmi v němčině? Přijďte se rozmluvit!

Chcete mít luxusní čas?

Tápou doma, co vám mají dát k vaší promoci? Máme pro vás tip! Ručně vyráběné hodinky ikonické české značky PRIM s motivy Univerzity Karlovy jsou nejen krásným dárkem, ale i dobrou investicí.

Do školy i v létě

Vyberte si z nabídky Letních škol 2022, kterou pro vás jednotlivé fakulty připravily. Studovat můžete v češtině, angličtině nebo ruštině. Většina programů probíhá v prezenční formě.

Staňte se vědcem a budujte kariéru na UK

Zajímáte se o vědu a výzkum, dokončili jste magisterské studium a chcete dál prohlubovat znalosti ve svém oboru? Udělejte první krok a přihlaste se ke studiu v doktorském studijním programu.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Ruská agrese proti Ukrajině

Publikace osvětluje širší pozadí poslední ruské agrese a podává analýzu vývoje na Ukrajině po roce 2014 v souvislosti s aktuálním ozbrojeným konfliktem. Portál e-zdrojů.

(Ne)pošli to dál – setkání s Radkem Bangou

Radek Banga je známý zpěvák a skladatel.  Ale to není vše – jeho inspirativní kniha (Ne)pošli to dál pomáhá bojovat proti domácímu násilí. Rozhovor s Radkem v Kampusu Hybernská vede Dana Moree, z FHS UK. 

Pište lépe s Writefull

Univerzita Karlova má k dispozici nástroj pro akademické psaní a pokročilou korekturu anglických textů Writefull. Psát lépe můžete hned, stačí postupovat podle instrukcí na Portálu e-zdrojů.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point