Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

květen 2022

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

v květnovém čísle našeho newsletteru vám přinášíme čerstvou porci novinek a tipů, jak strávit příjemný a informacemi nabitý čas nejen s UK Pointem. Najdete zde nabídku našich praktických workshopů a seminářů, sportovních aktivit, pracovních nabídek a mnoho dalšího.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo připomínky, jsme vám stále k dispozici. Zavolejte na linku 224 491 850 nebo pište na info@cuni.cz. Navštívit nás můžete také osobně v Celetné 13.

Držíme palce v nadcházejícím zkouškovém období!

Váš tým UK Pointu

 

Když se rozezní Óm

10. 5. si protáhněte tělo, zklidněte mysl a užijte si zaslouženou relaxaci při cvičení jógy. Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Buďte FIT s UK Pointem!

Run for it!

12. 5. Chcete začít běhat, ale nevíte jak na to? V rámci cyklu FIT Student jsme pro vás připravili další lekci běhání s Pavlem Šodkem v oboře Hvězda. Součástí lekce je běžecká teorie i praxe.

Na UK s Asistencí

13. 5. doražte po obědě do Kampusu Hybernská a vyzkoušejte si na vlastní kůži život s handicapem.  Součástí eventu je i promítání dokumentu Defiant Lives a následná debata.

Publikujte v angličtině

20. 5. Angličtina je lingua franca akademického prostředí. Přijďte se proto naučit, jak efektivně publikovat výsledky svých projektů, na co klást důraz a jak se správně vyjadřovat.

Komunikuji, tedy rozumím

31. 5. je vypsán pro velký zájem další termín žádaného kurzu o asertivní komunikaci. Přednostní účast mají náhradníci z února. Pojďte komunikovat společně!

Mentoring pro prváky

Jste prvním rokem na UK a máte stále potíže se zorientovat? Využijte pomoc zkušenějšího kolegy, který vás podpoří a pomůže překonat všechny nástrahy vysokoškolského života.

Jak a kde hledat efektivně práci

30. 5. Chcete dělat práci, která vám dává smysl? Zajímá vás strategie hledání práce v různých organizacích? Chcete znát mapu práce, která s vámi bude ladit? Přijďte si pro odpovědi!

Voláme posily na infodesk do UK Pointu

Hledáme usměvavé kolegyně a kolegy na Infodesk. Rádi komunikujete a zvládnete to i v angličtině? Zajímá vás dlouhodobá spolupráce? Klikněte a zjistíte víc.

Volná místa ve výdejním centru průkazů

I naše kartové centrum nabízí pracovní příležitost. Hledáte flexibilní brigádu při studiu? Nebojíte se práce s lidmi? Možná hledáme právě vás.

Vyhlášení 29. ročníku soutěže o Bolzanovu cenu

Rektorka Univerzity Karlovy vyhlásila soutěž o cenu udělovanou studentům a absolventům UK za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem. Termín odevzdání přihlášek je 31. října 2022.

Co čekat od kouče

Přemýšlíte o spolupráci s koučem, ale nevíte, jaké může mít pro vás přínosy a jak se liší od psychologického poradenství? Zeptejte se kolegů z poradny Centra Carolina.

Podporujeme studenty z Ukrajiny

Organizujeme podpůrnou skupinu vedenou zkušenými terapeuty pro ukrajinské studenty. Koná se 10. 5. každé úterý po dobu pěti týdnů v Kampusu Hybernská v českém jazyce.

Plecháček UK

Vybavte se na kempingovou sezonu nebo letní tábor novým plecháčkem s logem univerzity. K dostání na e‑shopu v černé a bílé barvě.

Ohlédnutí za Dnem celoživotního vzdělávání

V sobotu 23. 4. proběhl v Karolinu Den CŽV pro všechny věkové kategorie. Pokud jste letos nestihli, mrkněte na krátkou reportáž.

Promocí to nekončí

Absolvovali jste UK a ještě nemáte průkaz člena Klubu Alumni?  Dejte nám o sobě vědět a zůstaňte součástí společenství naší univerzity. 

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

UKa! Propagujte svoji univerzitu

UK vyhlašuje první kolo interní grantové výzvy UKa! Univerzita tak chce podpořit zajímavé studentské projekty určené k propagaci UK mezi žáky, středoškoláky, studenty i širokou veřejnost.

Koncert Orchestru UK

14. 5. jste srdečně zváni na koncert do Velké auly Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1. Uvidíte a uslyšíte samé dobré kusy! Rezervujte si svá místa ještě dnes.

CO-WORK v Kampusu Hybernská

Studujete na UK a chybí vám v centru Prahy klidný kout, kde se zároveň může promluvit nahlas? Hledáte místo na poradu spolku? Co-work ve Studentském domě v Kampusu Hybernská je tady! Termín: po–so 9–17 hod.

Alumni MeetUP Sweeden

Dům zahraniční spolupráce společně s Velvyslanectvím ČR ve Stockholmu pořádá 12. 5. ve Stockholmu  prezenční setkání Alumni Meetup Sweden určené i pro studenty. Více na webu pořadatele nebo na Facebooku. Počet míst je omezen.

Podpořte kurzy češtiny pro válečné uprchlíky

Se znalostí jazyka mohou u nás studovat i pracovat. Pošlete dar na transparentní účet Nadačního fondu Univerzity Karlovy 0556677359/0800, účel platby #UjopUkrajině nebo využijte QR kód zde.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point