Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

září 2022

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

vítejte po letních prázdninách na půdě Univerzity Karlovy.

V zářijovém newsletteru UK Pointu najdete spoustu užitečných tipů, které vám pomohou ulehčit a zpříjemnit studentský život. Zejména ti z vás, kteří míří do prvních ročníků, by měli zbystřit.

Budeme se těšit na setkání s vámi, třeba při vyřízení ISIC karty u nás v Celetné 13 nebo na jedné z našich akcí, které jsme pro vás na září připravili. Čtěte pozorně informační menu níže anebo sledujte náš web či Facebook. Jsme vám také k dispozici na čísle +420 224 491 850 anebo e-mailu info@cuni.cz.

Přejeme vám krásné babí léto a poslední týdny před zahájením akademického roku.

 

Váš tým UK Pointu

 

Zorientujte se na Karlovce

5.– 8. 9. jsme tu pro všechny prváky a prvačky. Začátku studia se nebojte, pomůžeme vám s orientací a provedeme vás nástrahami univerzitního života. Přijďte za námi nebo se připojte online.

S mentorem se tu neztratíte

Jste poprvé na univerzitní půdě a potřebujete poradit? Víme, jaké to je. Zkuste využít pomoc mentora – staršího studenta, který vás podpoří a provede vás prvními krůčky na univerzitě.

Rozhodněte o vítězi vědecké show

30. 9. přijďte zažít atmosféru mezinárodní stand-upové vědecké soutěže. Lze za 3 minuty pojmout robotiku, sociologii sportu, 3D tisk nebo tajemství opilovačů? I váš hlas se započítá při národním finále soutěže FameLab.
Registrace zde.

Hledání vnitřních zdrojů

Zapojte se do sebezkušenostní skupiny pro studenty, která se zaměří na pomoc při zátěžových situacích. Skupina se bude scházet každou středu od 5. 10. do 14. 12. v Kampusu Hybernská.

Podnikni to! na UK

Přinášíme aktuální informace o novém běhu oblíbeného kurzu pro podnikavce na Karlovce. Pokud vás zajímá, jak rozjet vlastní byznys, přihlaste se a získejte potřebnou podporu a poradenství.

RUN FOR IT!

22. 9. si s námi můžete jít zaběhat. Rádi byste, ale nevíte, jak na to? V rámci cyklu FIT Student pořádáme pro vás další lekci běhání s Pavlem Šodkem v Oboře Hvězda.

Za hubičku nejen na Hubičku

Hoďte se do gala a se slevou 50 % pro první ročníky UK si užijte představení v Národním divadle. Nabídka platí pro říjen a listopad 2022 kromě tzv. představení ve speciálním režimu.

Brožura v českém znakovém jazyce

Průvodce studiem se speciálními potřebami na UK je nově přeložen do českého znakového jazyka. Brožura je tak přístupná i pro studující se sluchovým postižením.

Obsah obrázku interiér, osoba, žena, spotřebič

Popis byl vytvořen automaticky

CTRL – P u nás

Zapomněli jste si vytisknout podklady nebo materiály na výuku? Není problém. Nyní je možnost si dokumenty vytisknout v UK Pointu. Aktuální ceník naleznete u tiskárny.
Zaregistrujte se.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Didaktikon – nové popularizační centrum UK

6. 9. od 14:00 proběhne slavnostní otevření popularizačního centra Didaktikon pro veřejnost. Přijďte si vyzkoušet exponáty, které vytvořili akademičtí pracovníci napříč UK, nebo se zúčastněte některého z workshopů.

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

NOC VĚDCŮ – věda všemi smysly

UK se i letos zapojuje do celorepublikové popularizační akce Noc vědců. Bohatý program se bude 30. 9. od 17:00 odehrávat na Albertově, v Kampusu Hybernská a v budově 2. lékařské fakulty. Letošní téma zní “Všemi smysly”.

Obsah obrázku text, podepsat

Popis byl vytvořen automaticky

Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská

Library of Languages a Zastoupení Evropské komise v ČR zvou na 5. ročník festivalu Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská, který se uskuteční 30. 9. 2022. Program zahrnuje jazykové minikurzy, workshopy, přednášky, únikovou hru, či unikátní „speak-dating“.

Kultura a její propagandistická role

Jak ji vidí historik pracující v Ústavu pro studium totalitních režimů a zabývající se moderními dějinami Ukrajiny?

E-knihy Emerald

Nezapomeňte, že až do 30.11.2022 trvá pro všechny studenty i zaměstnance přístup ke kolekci e-knih z mnoha vědeckých disciplín od vydavatelství Emerald.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point