Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

říjen 2022

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

vítáme vás v novém akademickém roce 2022/2023.

Jako každý podzim jsme pro vás i letos připravili pestrou nabídku kurzů, volnočasových workshopů nebo rozvojových skupin. Nové studentky a studenty doktorského studia zveme 18.10. na Welcome Day. Ti z vás, kteří napsali v loňském roce pozoruhodnou akademickou práci, by měli zvážit její přihlášení do prestižní Bolzanovy ceny.

Přivítání paní rektorky Mileny Králíčkové pro nový akademický rok naleznete zde.

Babí léto nás stále láká k procházkám, ale pro chladnější rána a večery se nezapomeňte vybavit teplými doplňky z našeho e-shopu.

 

Mnoho studijních úspěchů a krásný podzim přeje,


váš UK Point

 

Karlovka udržitelná – nový celouniverzitní kurz

Přihlaste se na kurz udržitelného rozvoje a ponořte se do aktuálních témat, která doslova hýbou planetou a našimi životy.  Kurz se zaměřuje na související otázky environmentálních témat, jako jsou stravování, urbanismus, ekonomika a mnohé další.

Run for It!

Rádi byste začali běhat, ale nevíte, jak na to? Pořádáme pro vás další lekci příjemného běhání s Pavlem Šodkem v Oboře Hvězda, a to 6. 10. Pojďte se potkat a zasportovat si společně se zahraničními kolegy.

Když se rozezní Óm

11. 10. se můžete po náročném dni studia  protáhnout. Zveme vás na sérii podzimních lekcí jógy, při kterých si nejen zacvičíte, ale také si skvěle odpočinete. Jogamatky rozvineme prvně na koleji Budeč a vítáme začátečníky i pokročilé. Registrace zde.

Zvládání Ph.D. existence

12. 10. a 3. 11. Práce, rodina, kariéra, doktorát. Je těžké zvládat vše najednou. Ať už řešíte konkrétní problémy anebo jen hledáte cestu, jak sladit svůj osobní život se studiem, poradíme vám, jak na to.

Odhalte své silné stránky

Ve spolupráci s MATFYZ nabízíme možnost zapojit se do nové sebezkušenostní skupiny vedené profesionálními terapeuty. Nabídka je určena všem studujícím na UK. Skupina bude probíhat od 14.10. každý pátek od 10:30 do 13:00.

Práce se stresem – skupina pro doktorandy

17. 10. – 12. 12. Stres nelze ze života zcela eliminovat. Nabídneme vám proto řadu tipů a technik, jak se stresem pracovat, aby člověka neničil a dlouhodobě nepůsobil tělesné obtíže.

Welcome Day pro nové doktorandy

18. 10. vítáme nové doktorandy na Karlovce! Přijďte na celodenní akci, kde vás uvedeme do začátků vědecké kariéry, seznámíme s užitečnými informacemi a na závěr se zasíťujeme u špekáčků.

 

Mozkový jogging

18. 10. doražte vyzkoušet, jak fungují mozkové závity pomocí mnemotechnických pomůcek nebo jak lze paměť trénovat. Tyto a jiné fígle se dozvíte pouze na našem semináři.

 

Posilte svoji finanční gramotnost

20. 10. se koná webinář o tom, jak důležité je pochopení kritického myšlení při vašem finančním rozhodování. Uslyšíte, jak rozpoznávat nejrůznější nástrahy nebo zavádějící informace, které na nás proudí z firem finančního sektoru.

Sexuální obtěžování na univerzitě není tabu!

Přijďte 20. 10. na praktický interaktivní workshop Respekt až na půdu *akademickou! Získáte informace a nástroje, jak řešit sexuální obtěžování, šikanu a násilí na akademické půdě.
Více informací a přihlašování.

Selfmanagement aneb kým jsem a kam jdu

27. 10. poznejte sami sebe (a tím i ostatní) a řiďte si život po svém. Takový, který vám dává smysl a naplňuje váš štěstím. Jak na to? Přijďte na první seminář z cyklu Yes Future!  a nechte se inspirovat.

Bolzanova cena
– nepropásněte termín pro podání přihlášek

31. 10. se uzavře studentům a absolventům Univerzity Karlovy možnost podat přihlášku do soutěže o Bolzanovu cenu. Cena je udělována za mimořádně objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem. Je to i ta vaše?

 

Podpůrná skupina pro studenty s PAS

Studenti s poruchou autistického spektra (ale i další) mohou od října navštěvovat podpůrnou skupinu zaměřenou na seznamování, plánování času, komunikaci online atp. Pořádáme ve spolupráci s MATFYZ.

 

Buďte fit – buďte in

Nadcházejí chladnější počasí přímo vybízí k obstarání teplejšího oblečení. Naše originální univerzitní slušivé mikiny nebo čepice vám jistě přijdou vhod. Zveme vás k nahlédnutí do našeho e-shopu.

Seberozvojová skupina

Sdílení je nejlepší cesta k rozvoji. Ve spolupráci s MATFYZ nabízíme možnost pro studenty z matematických, přírodovědných a příbuzných oborů zapojit se do seberozvojové skupiny vedené samotnými studenty.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Pojďte do knihovny

Knihy nekoušou a knihovníci taky ne. Naopak. Naše knihovny vám mohou pomoci v mnoha situacích. Proč jít do knihovny, co tam najdete a jaké výhody to pro vás? Vše najdete na webu Ústřední knihovny UK.

Open Science Fest

Srdečně vás zveme na Open Science Fest nabitý přednáškami a workshopem, který se koná 25.10. v Kampusu Hybernská. Můžete se těšit na témata jako občanská věda či komercializace vědy. Těšíme se na vás!

Zapište si volitelné předměty, které vás posunou

Natrénujte si, jak myslet inovativně a systémově, jak spolupracovat v týmu nebo jak uskutečnit (ne)vědecké nápady. Zorientujte se v zajímavých mezioborových tématech díky odborníkům z praxe. Nabídka kurzů je zaštitována Centrem pro přenos poznatků a technologií.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point