Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

listopad 2022

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

v listopadovém čísle našeho newsletteru najdete bohatou nabídku seminářů, pozvánku na mezinárodní konferenci o udržitelnosti, ale také několik praktických workshopů z naší dílny.

Prváci zbystřete. Pokud cítíte, že se stále neorientujete ve vysokoškolském prostředí, požádejte o pomoc mentora. Kdykoliv můžete kontaktovat také UK Point. Rádi vám poradíme, pomůžeme.

Nevynechejte sekci RUK, ať vám neuniknou další zajímavé akce, které se v listopadu odehrají na naší univerzitě.

 

Přejeme vám příjemný podzim a brzy na viděnou.

 

Váš tým UK Pointu

 

Sustainability in an Unstable World

16. 11. hostí UK mezinárodní konferenci zaměřenou na aktuální výzvy týkající se udržitelnosti. Diskutovat budou odborníci z oblasti vědy, vzdělávání, veřejného a politického života. Sledujte živě.

Když se rozezní óm

8. 11. se s námi můžete po náročném dni studia protáhnout. Zveme vás na sérii podzimních lekcí jógy, při kterých si nejen zacvičíte, ale také skvěle odpočinete. Druhá lekce proběhne na koleji Budeč. Vítáme začátečníky i pokročilé. Zaregistrovat se můžete zde.

Praktická asertivita

10. 11. vás na praktickém semináři naučíme prosazovat své názory, myšlenky a přání. Poradíme, jak uspět v komunikaci s ostatními bez agrese a nátlaku. Objevte asertivitu – základní komunikační dovednost.

Sexuální obtěžování na VŠ není tabu!

Přijďte 11. nebo 23. 11. na praktický interaktivní workshop Respekt až na půdu* akademickou! Získáte informace a nástroje, jak řešit sexuální obtěžování, šikanu a násilí na akademické půdě.

Prevence syndromu vyhoření

22. 11. Trápí vás dlouhodobé vyčerpání? Pociťujete chaos v životě? Nevíte kudy kam? Přihlaste se na populární webinář o tom, jak minimalizovat rozvoj syndromu vyhoření.

Chcete pomoci dobré věci?

Hledáme dobrovolníky na spolupráci při benefiční akci na podporu Centra Paraple, která se bude konat 24. 11. ve spolupráci s UK. Všechny dobrovolníky čekají věcné odměny.

Den na vozíku na UK

24. 11. si můžete zkusit, jaké je to být studentem na vozíku. Centrum Paraple spolu s UK pro vás připravili možnost vyzkoušet si bezbariérovost budov. Akce probíhajív Praze na FTVS a na LF v Plzni.

Jste finančně gramotní?

24. 11. se uskuteční webinář na téma Investování a spoření. Dozvíte se,  jak vypadá finanční trh v praxi nebo jaký je rozdíl mezi spořením, investováním a spekulací.

Psychické odolnosti není nikdy dost!

26. – 27. 11. všechny zveme již na páté opakování oblíbeného víkendového kurzu, který se zaměřuje na práci se stresem, posilování psychické odolnosti a zvládání nároků vysokoškolského života. Přijďte s námi sdílet, odpočinout si a hledat nové cesty.

Věnujte si pozornost aneb mindfulness v praxi

1. 12. se naučte zvládat stresové situace a vyzkoušejte si vedené meditace. Na semináři si osvojíte praktické techniky „do kapsy", díky nimž lépe zvládnete zátěž a zvýšíte svou psychickou odolnost.

Máme vítězku FameLabu

Eliška Jandová z PřF UK popsala za 3 minuty na jevišti svůj výzkum rakoviny. Eliška bude ČR reprezenovat na mezinárodním kole, které proběhne on-line. Zde buďte u toho, podpořte svou kolegyni v diváckém hlasování a poznejte další nadějné mladé vědce z celého světa.

Zapojte se do mentoringu jako mentee

Jste prvním rokem na UK a hledáte parťáka pro zorientování se ve vysokoškolském prostředí? Využijte pomoc mentora – staršího studenta, který vás podpoří a pomůže  zvládnout nástrahy studentského života.

Milostivé léto

Máte dluhy na poplatcích u Univerzity Karlovy nebo dlužíte jinému veřejnoprávního subjektu? Pak se na vás může vztahovat možnost odpuštění sankcí a úroků z prodlení.

Facebook UK Point

Přidejte se k dalším fanouškům UK Pointu na Facebooku a buďte v obraze každý den. S naším facebookem vám žádná novinka neunikne!

Informační servis

Máte dotaz ke studiu na Univerzitě Karlově? Zeptejte se na Infodesku v UK Pointu. Můžete se stavit osobně, zavolat nebo napsat e-mail. Jsme tu pro vás.

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Ukrajinské sondy Marie Koldinské

7. 11. 2022, 18:00 Sonda univerzitní. Jak pomáhá UK uprchlíkům a univerzitám ohroženým válkou na Ukrajině? Jaké vztahy má s ukrajinskými akademiky? A jaký je plán spolupráce v poválečné obnově Ukrajiny? Dozvíte se od rektorky M. Králíčkové.

Zaspali jsme?
Den studentstva v Kampusu Hybernská

18. 11. od 16:30. Mladí lidé jsou hybnou silou ve společenských změnách. Probereme témata, kterým čelíme, a to formou pub kvízu a natáčení podcastu Buchty. Den zakončíme koncertem.

Má vaše diplomka na to vyhrát prestižní soutěž?

Nakladatelství Academia vyhlašuje studentskou soutěž. Diplomové práce z kategorií vědy o živé a neživé přírodě a chemické vědy, humanitní a společenské vědy můžete přihlašovat do 15. 11. Přihlásit se mohou sami autoři nebo vedoucí prací či kateder.

Naučte se, jak efektivně komunikovat ve skupině

9. 11. Zajímá vás jak řešit konflikty ve škole nebo třeba v rodinném kruhu? Po našem workshopu budete schopni naslouchat, budovat komunitu a učit se od ostatních.

Naučte se pracovat s nástrojem Lean Canvas

10. 11. díky tomuto nástroji získáte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete. Lean Canvas vám poskytne ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point