Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

prosinec 2022

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

přijměte naše pozvání k pročtení posledního newsletteru UK Pointu v tomto roce. Jsme moc rádi, že jsme se s vámi mohli setkávat na našich akcích plných vzdělávání, sportu, kultury, ale také relaxace. Pevně věříme, že si k nám najdete cestu i v roce 2023.

Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů na prosinec, ale také důležité informace, ať vám nic neunikne. Adventní akce, které pro vás připravily nejen fakulty UK, naleznete zde. Stačí si vybrat a užívat atmosféru!

Rádi bychom vám za celý náš odbor popřáli krásné a klidné vánoční svátky a do nového roku samé studijní úspěchy a mnoho zdraví.

Váš tým UK Pointu

 

Provozní doba infodesku

Před vánočními svátky jsme plně k dispozici pro vaše dotazy. V týdnu od 27. do 30. 12. náš infodesk odpočívá, ale můžete nás kontatkovat písemně anebo telefonicky. Osobně se na vás těšíme zase od ledna.  

Výdejní centrum průkazů

Průkaz UK si můžete přijít vyřídit do výdejních center průkazů v jejich provozní době. V pátek 23. 12. budou výdejní centra uzavřená. V týdnu od 27.do 30. 12. je k dispozici pouze výdejní centrum v Celetné 13 a to od 10 do 15 hodin.

Stříbro z finále světové soutěže v popularizaci vědy

Eliška Jandová z Přírodovědecké fakulty se blýskla. Její tříminutový výstup Naděje v kapce krve o výzkumu léčby rakoviny obstál v ostré mezinárodní konkurenci a byl oceněn druhým místem. Eliško, gratulujeme!

Když zazní adventní óm

6. 12. vás zveme na lekci jógy s naší osvědčenou lektorkou Nikol. Zaměříme se na správné držení těla a protažení, ale hlavně vás zveme k odpočinku a načerpání pozitivní energie v hektickém předvánočním období. Registrace zde.

Vyprávěj svou prezentací

9. 12. nebuďte uspávačem hadů a raději probuďte své posluchače z letargie! Se správnou přípravou oživte svou prezentaci tak, aby publikum nejen pozorně poslouchalo, ale také projevilo zájem o váš výzkum.

Přijďte se naučit být více tady a teď

Poradenské centrum Centra Carolina nabízí možnost účastnit se malých skupinek (maximálně 4 osoby), kde se naučíte základní techniky tzv. mindfulness. Skupinky probíhají pravidelně a jejich termíny najdete v naší aplikaci.

Studijní Klub Celetná žije!

Prostor je otevřen všem studentům a je určen ke studiu a pořádání vzdělávacích akcí. V případě zájmu o rezervaci, mrkněte na podmínky. Úterní odpoledne jsou vyhrazena spolkům.

Obsah obrázku text, osoba, interiér, žena

Popis byl vytvořen automaticky

Udělejte o adventu radost potřebným

Máte doma oblečení nebo kosmetiku, na které se přáší? Přineste to k nám do Centra Carolina v Celetné 13! Sbírku pořádáme pro ošacovací středisko Červeného kříže na Praze 7 a potrvá do 16. 12. 2022.

Obsah obrázku osoba, žena

Popis byl vytvořen automaticky

Po Vánocích do kondice s Multisportkou

Víte, že jako studenti Univerzity Karlovy můžete získat svoji kartu Multisport? Stačí sledovat webové stránky UK Pointu a v lednu se těšit na konkrétní informace, které pro vás aktuálně připravujeme.

Koupíme vám studijní pomůcky

Jste ekonomicky znevýhodněný/á student/ka prvního ročníku? Máte problém s nákupem učebnic či jiných pomůcek pro studium? Centrum Carolina může pomoci s jejich pořízením, pokud splňujete podmínky zařazení do projektu.

Fit & Smart Student

Pojďte s námi pečovat o své tělo a mysl, rozšiřte své obzory na různorodých seminářích a workshopech, které pro vás pořádá UK Point. Sledujte naši nabídku pro rok 2023!

Facebook UK Point

Přidejte se k dalším fanouškům UK Pointu a buďte v obraze každý den. S naším facebookem vám nic z UK Pointu neunikne!

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Obsah obrázku osoba

Popis byl vytvořen automaticky

Rozšiřte si obzory!

Nabízíme pestrou nabídku workshopů měkkých dovedností. Cílem Platformy doktorského studia je podpořit rozvoj vaší začínající vědecké kariéry a poskytnout  informační podporu při naplňování tématu disertační práce. Podívejte se a vyberte si, co se bude hodit právě vám!

Inspirace od postdoka Tomáše Hodíka

Přijďte se inspirovat a debatovat s postdoktorandem Dr. rer. nat. Mgr. Ing. Tomášem Hodíkem. Náš host se s vámi podělí o svůj zajímavý osobní příběh a o tipy, jak si vybudovat kariéru v akademické sféře v oblasti vědy a výzkumu.

Inovační workshop UK: jak dosáhnout toho, že váš projekt bude společensky prospěšný?

Jednoduše. Registrujte se na workshop a naučte se definovat dopady vašeho produktu nebo služby na společnost pomocí nástroje Řetězec výsledků. Lektor Jan Veselý vám ukáže, jak na to!

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point