Nezobrazuje se vám newsletter správně? Podívejte se na webovou verzi.

UK Point – služby a informace na jednom místě     info@cuni.cz

 

únor 2023

Newsletter UK Point

 

 

Milé studentky, milí studenti,

uprostřed zkouškového období jsme stále s vámi. Držíme palce, ať se vám každá zkouška podaří na výbornou!

Jako odměnu za vaše úsilí vám zasíláme nabídku našich workshopů a důležitých informací, které by vám neměly uniknout. Ať už studujete v jakékoli úrovni studia, věříme, že si z naší nabídky vyberete.

Přejeme vám mnoho štěstí u zkoušek, pohodový únor a hodně zdraví.

Váš tým UK Pointu

 

Používáte v komunikaci empatii?

16. 2. Mluvíme a mluvíme, ale… rozumíme si? Pojďte se s námi naučit aktivně naslouchat, pozitivně formulovat svá sdělení nebo ovládat praktické komunikační techniky. Stačí se přihlásit!

Podpořte se navzájem

Od 27. 2. Chcete navštěvovat podpůrnou skupinu spolu se zahraničními studenty na UK? Poradny Centra Carolina přijímají do skupiny vedené v angličtině i české studenty.

Životopis a motivační dopis - váš důležitý popis

7. 3. Seminář v angličtině vás naučí, jak správně a zajímavě napsat své CV a motivační dopis. V praktických ukázkách se dozvíte, jaké jsou slabé a silné stránky těchto žánrů.

Soutěž FAMELAB hledá talenty roku 2023

Uvažujete o tom, že zazáříte na podiu a představíte svůj výzkum nebo práci publiku? Projít soutěží znamená zlepšit si projev, zasíťovat se a možná získat slávu. Přijďte se 28.2. potkat s těmi, kdo FameLab znají a jsou úspěšní v popularizaci. Registrujte se zde.

Udržte své vědomosti v teple s novými čepicemi s iniciálou Karla IV.

Zima ještě není zdaleka u konce, tak co tentokrát zkusit čepici z udržitelných materiálů?Jednovrstvá čepice s dvakrát přeloženým okrajem na vás čeká ve dvou barvách v našem e-shopu nebo si pro ni můžete přijít na UK Point.

S ženami ve vědě o vědě a vskutku mezinárodně

8.3. se připojte k oslavám mezinárodního dne žen a také žen ve vědě. V Kampusu Hybernská promítáme dokument  „Picture a Scientist“ následovaný diskuzí se zahraničními vědkyněmi z UK. Akce se koná v anglickém jazyce.

 

Prodloužení dočasné ochrany ukrajinských občanů v ČR

Znáte podmínky, za kterých si mohou ukrajinští občané žijící v ČR prodloužit tzv. dočasnou ochranu na území? Dne 30. 1. 2023 byla spuštěna online registrace k prodloužení.

 

 

Státní příspěvek na bydlení

Víte, že došlo k legislativním změnám a zmírnily se podmínky pro pobírání státního příspěvku na bydlení? Pro více informací rozklikněte odkaz.

Předání sbírky Českému červenému kříži

I díky vám se vybralo třicet pět tašek oblečení a kosmetiky, kterými jsme naplnili auto až po střechu. Darované věci pomohou klientům Českého červeného kříže. Děkujeme moc všem, kteří se zapojili!

 

Další novinky z rektorátu Univerzity Karlovy:

Ombudsmanka je tu pro vás

Od ledna má Univerzita Karlova zřízenou funkci ombudsmanky. Je jí PhDr. Kateřina Šámalová, PhD. Můžete se na ní obracet s podněty týkající se např. podezření na nevhodné chování na univerzitě.

Ma thèse en 180 secondes

Umíte dobře francouzsky a děláte vědu? Pak čtěte dál. En trois minutes maximum, les candidats devront présenter leur thèse en français, à l'aide d'une seule diapositive et tenter de convaincre le jury et le public. Pour ce faire, ils devront être clairs et convaincants, en utilisant éventuellement l'humour!

Portál e-zdrojů v novém

Celouniverzitní Portál elektronických zdrojů (ezdroje.cuni.cz) je od prosince v novém kabátě a s novými funkcionalitami. Víc si o nich můžete přečíst na webu Ústřední knihovny.

Natáčejte videa i podcasty v Ústřední knihovně

Chcete vytvořit video nebo podcast, ale nemáte potřebné vybavení nebo zkušenosti? Navštivte nové studio v Ústřední knihovně UK, kde můžete zdarma využít vybavení a nechat si poradit od technika.

Volitelné kurzy pro ty,
kteří chtějí rozvíjet své nápady

Natrénujte si, jak myslet inovativně a kreativně. Zjistěte, jak přivést svůj (ne)vědecký nápad k životu. Zažijte spolupráci v týmu při organizaci prospěšného eventu. Vše pod vedením expertů z praxe.

Dezinformační sondy Marie Koldinské

6. 2. Sonda propagandistická. Alexandra Alvarová je expertka na manipulační techniky a prodej idejí. Autorka bestselleru Průmysl lži vám přiblíží fungování propagandy a okolnosti vzniku novodobé informační války.

Management budoucnosti skrze studentské eseje

Jubilejní 30. ročník soutěže o nejlepší studentskou esej, která se koná v rámci prestižní soutěže Manažer roku, je tady. Jak bude vypadat management za 10 let? To chceme vědět od vás!

Platíte za dobré hudebníky?

Ovládáte hru na hudební nástroj? Baví vás zpívat a rádi byste se realizovali jako sólisté či sboristé? Rozšiřte řady sboru a orchestru UK a podělte se s ostatními o vaše umění.

Mše svatá v arkýři Velké auly Karolina

3. 2. od 12:00 se koná mše svatá v arkýři Velké auly Karolina celebrovaná Janem Graubnerem. Pojďme si společně připomenout 676. výročí vydání buly papeže Klementa VI., díky které získal Karel IV. souhlas se založením naší univerzity.

 

Foto: UK, pixabay.com, shutterstock.com.

Víte o někom, koho by náš newsletter také zajímal? Zde se může přihlásit.
Pokud už newsletter dostávat nechcete, můžete se odhlásit.

Facebook UK Point